Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
"Потрібно продовжувати прогресувати". Микола Зоц підбив підсумки третього етапу Кубка світу для жіночої збірної України

"Потрібно продовжувати прогресувати". Микола Зоц підбив підсумки третього етапу Кубка світу для жіночої збірної України

Ексклюзивно
"Потрібно продовжувати прогресувати". Микола Зоц підбив підсумки третього етапу Кубка світу для жіночої збірної України
Микола Зоц. Фото: Суспільне Спорт

Ексклюзивний коментар старшого тренера команди для Суспільне Спорт.

Жіноча збірна України завершила виступи на третьому етапі Кубка світу з біатлону в Ленцергайде. У неділю, 17 грудня, у Швейцарії відбувся заключний масстарт.

Найкращий результат серед українок у першому масстарті сезону продемонструвала Юлія Джима — 19-те місце. Найкращу роботу на вогневих рубежах провела Ірина Петренко, що з двома хибами фінішувала 22-ю.

Етап у Ленцергайде завершує змагальну програму Кубка світу у 2023 році. Найкращим стартом етапу для команди стала гонка переслідування, за підсумками якої одразу дві українки заїхали у фінальні топ-12.

Суспільне Спорт поспілкувалося зі старшим тренером збірної Миколою Зоцем, який підбив підсумки етапу, оцінив виступи підопічних у масстарті та розповів про стан Анни Кривонос, що пропускає швейцарську частину сезону через хворобу.

  • Про підсумки етапу в Ленцергайде:

"Звісно, я задоволений. Наразі до стабільності нам далеко. Та головне, що дівчата побачили, що вони можуть змагатися на цьому рівні та повірили у себе. Я гадаю, що перший етап ми виконали. Надалі потрібно продовжувати прогресувати. Усе залежить від самих дівчат, тренерський штаб буде їм допомагати. Якщо буде характер, буде бажання рости далі, то будуть і результати".

"На зібранні я їм сказав, що зараз у [дівчат] критичний момент. Ми розуміємо, що 10-ті місця для нас наразі завищені, але рівень 20-30-х місць на сьогоднішній день є. Далі залежатиме, куди вони будуть рухатися: або в бік топ-10, або знову опустяться в бік 50-х місць. Це дуже важливий психологічний момент".
  • Про виступи Юлії Джими:

"Юля — це основна складова частина збірної. У неї величезний досвід. Приїзд її з Обертілліаха, з висоти на висоту, дуже допоміг. І вона, і я думали, що будуть трішки кращі результати, але немає куди поспішати. Якщо вона буде цілеспрямовано готуватися до чемпіонату світу, то все буде гаразд".

Біатлон
Юлія Джима. Фото: Дмитро Євенко / biathlon.com.ua
  • Про результат українок у спринтерській гонці:

"Була гордість за дівчат, що вони справжні бійчині на трасі. Добре відпрацювали на стрільбищі. Якщо взяти масстарт, то дівчата тут вже втомилися. Було помітно, що їм важко фізично. У такому режимі вони не працювали, щоб за дев'ять днів відбігати шість гонок".

"Та більше виснаження було навіть психологічне. Кожен вихід на старт на цьому рівні — це стрес. Кожна гонка забирає багато сил, насамперед психологічних, звідси й фізичних. Та на сьогоднішній день я задоволений тим, як збірна рухається. Якщо ми витратимо цей сезон, щоб перевірити себе, то на Олімпійських іграх усе буде нормально".
  • Чи сформована вже основа жіночої збірної:

"У нас небагато дівчат є, не такий широкий вибір. Та є ще дівчата, яких ми хочемо розглянути на чемпіонаті України в Сянках. Якщо буде все нормально, то ця четвірка, яка бігла масстарт, на 90 відсотків забронювала собі місця в [основній] команді. Ще два місця будемо обирати в Сянках".

  • В якому стані Анна Кривонос:

"Із Кривонос уже все більш-менш нормально. Якщо буде здоров’я, то на чемпіонаті України вона бігтиме всю програму. Будемо переглядати її на тлі інших дівчат".

Кубок світу з біатлону: що відомо?

  • Етап у Ленцергайде завершується чоловічим масстартом у Ленцергайде за участю капітана збірної України Дмитра Підручного.
  • Сезон продовжиться 4-7 січня на етапі в німецькому Обергофі. До програми змагань увійдуть спринти, гонки переслідування, чоловіча й жіноча естафети.
  • За підсумками етапу в Ленцергайде збірна України посідає дев'яте місце в жіночому заліку Кубка націй, який очолює збірна Норвегії.
На початок