"Треба уважно подивитися на умови". Путін не виключив можливого бойкоту Росією Олімпіади-2024

"Треба уважно подивитися на умови". Путін не виключив можливого бойкоту Росією Олімпіади-2024

"Треба уважно подивитися на умови". Путін не виключив можливого бойкоту Росією Олімпіади-2024
. Президент МОК Томас Бах і Владімір Путін. Фото: AP Photos

Російський диктатор відреагував на рішення МОК.

Президент Росії Владімір Путін під час "прямої лінії" з росіянами та журналістами прокоментував допуск російських спортсменів до літніх Олімпійських ігор у Парижі у 2024 році. Путіна цитує видання DW.

8 грудня Міжнародний олімпійський комітет (МОК) офіційно дозволив росіянам та білорусам змагатися на Іграх-2024 у нейтральному статусі. Відповідне рішення затвердила виконавча рада комітету.

Атлети з РФ та Білорусі зможуть виступати в Парижі лише як "нейтральні" та в особистих стартах, команди не будуть допущені. Водночас забороняється використання державної символіки цих країн, як і участь у турнірах членів збройних сил двох держав.

За словами Путіна, перед тим, як приймати рішення щодо участі в Олімпіаді, РФ потрібно оцінити всі вимоги, які висунув МОК. При цьому він зазначив, що рішення про поїздку в Париж залишається за Мінспорту та Олімпійським комітетом Росії.

"Треба уважно подивитися, що це за умови – прапор, гімн. Спортсмени роками тренуються, і треба їм дати можливість виступити на найбільших змаганнях. Усі знають, що це наш спортсмен, є прапор чи ні. Але якщо умови спрямовані на те, щоб відсікти наших лідерів, які претендують на медалі, щоб показати, що російський спорт загинається, тоді треба, щоб Мінспорту та Національний олімпійський комітет Росії ухвалили виважене рішення", — заявив Путін.

Імовірність бойкоту Олімпіади-2024 також не відкидають в Україні. У грудні виконувач обов'язків міністра молоді та спорту Матвій Бідний заявив, що рішення щодо участі олімпійської збірної України обговорюватимуть зі спортсменами та політичним керівництвом країни.

Допуск росіян і білорусів до Олімпіади-2024: що відомо

  • Росіяни та білоруси зможуть виступати лише в особистих стартах, команди не будуть допущені. Відбиратися на Олімпіаду вони будуть лише через офіційні кваліфікаційні старти.
  • Станом на 8 грудня 2023 року лише 11 "нейтральних атлетів" виконали критерії допуску для участі в Олімпіаді-2024 – 8 з російським паспортом та 3 з білоруським.
  • Атлети, що активно підтримують війну, не будуть допущені до Олімпіади-2024, заявив МОК. Те саме стосується і персоналу збірних. Не будуть допущені також атлети, що перебувають на контракті у збройних силах Росії чи Білорусі, або інших військових формувань.
На початок