"Трансляція не замінить емоції стадіону". Мінмолодіспорту розробило порядок проведення спортивних змагань з глядачами

"Трансляція не замінить емоції стадіону". Мінмолодіспорту розробило порядок проведення спортивних змагань з глядачами

"Трансляція не замінить емоції стадіону". Мінмолодіспорту розробило порядок проведення спортивних змагань з глядачами
. Матч "Вереса" в УПЛ. Фото: Суспільне Рівне

Дотепер воєнний стан забороняв допуск вболівальників на трибуни.

Міністерство молоді та спорту розробило порядок узгодження та проведення спортивних змагань з глядачами. Відповідне рішення опубліковано на офіційному сайті Мінмолодіспорту.

З початком повномасштабного вторгнення Росії на території України введено воєнний стан. Попри поновлення спортивних змагань, їхнє проведення дотепер не передбачало присутність глядачів на трибунах.

Однак на початку грудня Кабінет Міністрів України доручив Мінмолодіспорту розробити порядок допуску глядачів на трибуни. Пріоритетом запропонованих заходів, як зазначає пресслужба Мінмолодіспорту, є безпека усіх учасників змагань.

Які заходи розробили у Мінмолодіспорту?

  • Можливість проведення спортивного заходу з глядачами визначатиме робоча група. До неї входитимуть представники спортивної федерації, керівництво спортивної споруди, представники структурного підрозділу молоді та спорту ОВА із залученням Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Національної поліції України.
  • Робоча група проводитиме огляд захисної споруди та визначатиме, чи може вона бути використана як укриття. Важливо, щоб укриття знаходилося на відстані не більше 500 метрів від місця проведення заходу. Окрім цього вимогою є розрахунковий час евакуації – до 10 хвилин пішим кроком, та з урахуванням умов пересування осіб з інвалідністю.
  • Робоча група визначатиме кількість осіб, яких зможе прийняти найпростіше укриття, з урахуванням кількості спортсменів, тренерів, суддів та фахівців, які залучені до участі у змаганнях, адміністративного персоналу та передбачувану чисельність глядачів.

На заходи щодо повернення фанатів на трибуни відреагував виконувач обов'язків міністра молоді та спорту Матвій Бідний. Функціонер порівняв повернення вболівальників на трибуни з допуском глядачів у кінотеатри та на концерти.

"Жодна телетрансляція не замінить емоції стадіону, але нашим пріоритетом була і буде безпека глядачів. Ми дуже відповідально підійшли до розробки заходів спільно із безпековими структурами. Ми маємо повернути вир емоцій на стадіони так само, як свого часу повернули глядачів у кінотеатри та на концерти", —  наголосив Бідний.

Одним з турнірів, де можуть повернути глядачів на трибуни, може стати баскетбольна Суперліга. Натомість розіграш УПЛ поновиться наприкінці лютого 2024 року.

Допуск вболівальників: що відомо?

  • Попри заборону, деякі футбольні клуби України проводять матчі з невеликою кількістю уболівальників на трибунах.
  • У вересні КДК УАФ покарав відразу декілька клубів УПЛ за присутність фанатів на трибунах під час матчів. Зокрема, були оштрафовані ЛНЗ, "Полісся" та "Оболонь".
  • Наприкінці минулого сезону УПЛ штрафи за невиконання вимог щодо глядачів отримали "Верес", "Минай", "Чорноморець" та "Полісся".
На початок