"Не афішувала цього". Ольга Харлан почала сезон трьома медалями поспіль, попри тривале пошкодження

"Не афішувала цього". Ольга Харлан почала сезон трьома медалями поспіль, попри тривале пошкодження

Ексклюзивно
"Не афішувала цього". Ольга Харлан почала сезон трьома медалями поспіль, попри тривале пошкодження
. Ольга Харлан. Фото: AP Photos

Ексклюзивний коментар Ольги Харлан з поясненням для Суспільне Спорт.

33-річна Ольга Харлан – лідерка збірної України з фехтування на шаблях та шостий номер світового рейтингу. Новий змагальний сезон Харлан відкрила трьома поспіль нагородами: виграла "сателіт", після чого здобула "срібло" спершу на етапі Кубка світу, а тоді – на Гран-прі.

За три турніри Харлан провела 23 особисті поєдинки – 21 виграла, 2 програла (двічі у фіналах від двох француженок). Також Ольга допомогла дійти Україні до півфіналу та завоювати четверте місце в команді на етапі Кубка світу в Алжирі, що дало збірній важливі кваліфікаційні очки у відборі на Олімпіаду-2024.

Усе це Ольга Харлан зробила з серйозним пошкодженням. Про це фехтувальниця розповіла в коментарі Суспільне Спорт після етапу Гран-прі в Франції. За словами Ольги, вона фехтує з пошкодженням правої ноги близько року.

"Під час особистих змагань в Алжирі я травмувалася ще більше — до цього була проблема зі стегном. Уже рік у мене ця проблема існує. Інколи я не можу нормально фехтувати: втомлююся від болю і останні кілька змагань минулого сезону я фехтувала просто на знеболювальних. Цю проблему можна вирішити лише за тривалий час відпочинку. Його не було, тож проблема поверталася. Саме в Алжирі, коли фехтувала у півфіналі, я трохи підслизнулася і надірвала ще більше. Але закінчила змагання, профехтувала командний турнір — все це було не без болю, з останніх сил", – розповіла Ольга.

Як пояснила Харлан, між етапом Кубка світу в Алжирі та Гран-прі в Франції вона практично не тренувалася. Таким чином, намагалася відпочити і відновитися.

"Я цього не афішувала. Був дуже напружений період після [Кубка світу] в Алжирі. Я поїхала до Болоньї, [лікарі] сказали, що потрібно щось робити. У мене надрив, три тижні [потрібні] без фехтування взагалі. Два з половиною тижні я не фехтувала, займалася реабілітацією, отримувала особисті уроки без випадів. І зробила ще УЗД: сказали, що вже краще, але все ж потрібен ще тиждень. Кажу: «Не можна, мало часу до змагань». І чотири тренування фехтувальні в мене були, щоб підготуватися до цих змагань. А до цього робила лише реабілітацію, басейн — і все".

За словами Ольги, період без тренувань дав свої результати – на перших заняттях, а тоді і на Гран-прі у Франції вона почувалася краще, ніж до того.

"Коли я почала перші тренування, не відчула такого сильного болю. На [Гран-прі] я була без знеболювальних — це вже невелика перемога, бо на останніх змаганнях минулого сезону без них не могла. Мені довелося цього дійти, інакше не могла просто фехтувати".

Попри відсутність болю, Ольга зазначила, що психологічно остерігалася загострення травми. А здобутою медаллю після обмеженої кількості тренувань вона задоволена.

"Десь всередині, звісно, я сильно боролася зі страхом, що зроблю якийсь випад — і мені буде боляче. Такий психологічний [момент], нормальний для спортсменів після реабілітації... Я задоволена результатом, тому що було реально дуже мало часу на підготовку. Була дуже сильно стурбована браком фехтувальних тренувань. Трохи була знервована увесь день. Не було того фехтування, яке я здатна показати, як було в Алжирі. Але результат все одно задовільний для мене. Могло бути краще".

2023-й рік Ольга Харлан завершить на шостому місці у світовому рейтингу – це буде її найкращий результат за останні три сезони. До кінця року українка відзмагається на турнірі у Львові, а також матиме ще певний час на відновлення.

Наступні заплановані міжнародні старти для Харлан відбудуться уже в січні та лютому 2024 року, коли продовжиться міжнародний сезон етапами Гран-прі та Кубка світу.

На початок