Біатлон: Кубок світу
Залік Кубка націй з біатлону: на яких позиціях Україна після другого етапу Кубка світу

Дмитро Підручний. Фото: Getty Images

У жіночому заліку Україна відіграла одну позицію.

В австрійському Гохфільцені відбувся другий етап Кубка світу з біатлону у сезоні. За його підсумками було сформовано оновлений залік Кубка націй, який визначає найкращі збірні.

Змагальна програма другого етапу Кубка світу з біатлону складалася зі спринтів, гонок переслідування, а також естафет. До заліку Кубка націй увійшли всі гонки за винятком персьютів.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться наживо усі гонки сезону на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

За підсумками етапу в Австрії позиції чоловічої збірної України зазнали змін. Натомість жіноча команда залишилася 10-ю. Позиції збірної у Кубку націй важливі в контексті визначення квот на наступний сезон: місця з шостого по 10-те в Кубку націй дають п'ять квот, а з 11-го по 17-те – чотири.

Залік Кубка націй (жінки)

• У Гохфільцені найкращий особистий результат належить Анастасії Меркушиній, яка 23-ю фінішувала в спринті. Натомість у командній естафеті Україна стала 10-ю, покращивши 12-е місце естафетної гонки в Естерсунді.
  • Результат спринту в Австрії додав українкам у заліку 311 очок. Більше цього сезону здобули лише в індивідуальній гонці в Естерсунді – 318.
  • За підсумками другого етапу сезону Кубка світу українські біатлоністки залишилися на 10-му місці. Однак збільшили перевагу до 41 очка над 11-м місцем, яке займає Польща.

• Лідерками жіночого заліку Кубка націй залишаються збірна Норвегії, біатлоністки якої виграли обидва залікові старти. Окрім звитяги в естафеті, Інгрід Ландмарк Тандреволд здобула перемогу у спринті.

Залік Кубка націй (чоловіки)

• На етапі у Гохфільцені до складу збірної України повернувся Дмитро Підручний. Старт сезону на Кубку світу українець пропускав через травму руки.
  • Спринтерську гонку у Гохфільцені найкраще серед українських біатлоністів провів Антон Дудченко, який фінішував 47-м. Натомість у естафеті Україна посіла п'яте місце.
  • За естафету команда отримала 310 очок — найрезультативніша чоловіча гонка "синьо-жовтих" нинішнього сезону. Завдяки результатам в Австрії "синьо-жовті" потрапили до топ-10 Кубка націй та на 58 очок випереджають Фінляндію.
  • Як і в жіночому заліку, лідером чоловічого Кубка націй є Норвегія. Тарьєй Бьо здобув перемогу в спринтерській гонці, а норвезькі біатлоністи перемогли в естафеті.

Кубок націй з біатлону: що відомо?

• При формуванні заліку Кубка націй враховуються результати біатлоністів в індивідуальних гонках, спринтах і естафетах.
  • Попередній сезон у Кубку націй чоловіча збірна України з біатлону завершила на дев'ятому місці, жіноча – на 10-му.
  • Третій етап Кубка світу з біатлону відбудеться 14-17 грудня у швейцарському Ленцергайде.