Жіноча збірна України з фехтування на шпагах вдруге поспіль виграла медаль Кубка світу: "бронза" у Ванкувері

Жіноча збірна України з фехтування на шпагах. Фото: FIE

Це друга поспіль медаль України на цьому рівні.

Жіноча збірна України з фехтування на шпагах другий етап поспіль здобула нагороду на рівні Кубка світу. Нинішній сезон на цьому рівні Україна розпочала з перемоги на першому етапі сезону в італійському Леньяно.

Результати у межах Кубка світу з фехтування враховуються в олімпійській кваліфікації.

Етап у Ванкувері був другим у нинішньому сезоні Кубка світу. Україна у командних змаганнях проводила його у складі Олени Кривицької, Фейбі Бежури, Влади Харькової та Інни Бровко, який здобув перемогу в Італії. Змагання у Канаді "синьо-жовті" розпочали під шостим номером посіву.

Як виступила команда шпажисток в Канаді?

• Першими суперницями українських шпажисток на турнірі стала збірна Ізраїлю – в 1/8 фіналу. У дебютному протистоянні Україна здобула перемогу з рахунком 45:38.
  • У чвертьфіналі українки зустрілися з третім номером посіву – італійками на чолі з дворазовою чемпіонкою світу Росселою Ф'ямінго. Перед останнім раундом Україна поступалася в 4 уколи, але Олена Кривицька змогла вирвати перемогу для "синьо"-жовтих". Україна перемогла Італію – 43:38. І гарантувала собі місце у топ-4.
  • За місце у фіналі підопічні Богдана Нікішина змагалися зі збірною США, яка розпочала змагання як сьома команда посіву. Цей матч пройшов у близькій боротьбі, яку в підсумку виграли американки з рахунком 45:43.
  • У матчі за "бронзу" Харькова, Кривицька, Бровко та Бежура сперечалися у протистоянні зі збірною Південної Кореї. Ініціативою на старті матчу володіли українки, однак суперниці змогли вирівняти боротьбу та завершити основний час матчу нічиєю з рахунком 36:36.
  • Результат боротьби українок за бронзову медаль визначила Фейбі Бежура, якій протистояла срібна призерка Олімпіади-2020 Сон Се Ра. Однак саме українська шпажистка нанесла вирішальний укол та здобула перемогу для команди з рахунком 37:36.

Українська чоловіча команда шпажистів змогла увійти до вісімки найкращих, здолавши в 1/8 фіналу лідера посіву – Францію. Однак за нагороди українці не поборолися та посіли восьме місце.

Що означає нагорода українських шпажисток?

• Україна вдруге поспіль входить у топ-3 нинішнього Кубка світу з фехтування у командній жіночій шпазі.
  • В олімпійській кваліфікації Україна залишилася на п'ятому місце. Україна є найкращою командою Європи, яка наразі не здобула пряму путівку на Ігри-2024, відтак претендує на олімпійську ліцензію за континентальною квотою.
  • Третя медаль України у змаганнях Кубка світу в сезоні 2023/24 після того, як Ольга Харлан здобула "срібло" в Алжирі, а команда шпажисток виграла "золото" в Італії.

Кубок світу з фехтування: що відомо?

• Наступний етап Кубка світу шпажистки проведуть в іспанській Барселоні, де змагатимуться 9-10 лютого 2024 року.
  • Наприкінці січня 2024 року у Катарі відбудеться Гран-прі з фехтування, де фехтувальники змагатимуться на шпагах.
  • Загалом нинішній Кубок світу складатиметься з п'яти етапів. Останній з них відбудеться в Абу-Дабі 17-18 травня 2024 року.