Біатлон: Кубок IBU
Біатлон: Кубок IBU
"Далеко не максимум". Віталій Мандзин — про свій прогрес на Кубку IBU в Ідре та перспективи повернення на Кубок світу

"Далеко не максимум". Віталій Мандзин — про свій прогрес на Кубку IBU в Ідре та перспективи повернення на Кубок світу

Ексклюзивно
"Далеко не максимум". Віталій Мандзин — про свій прогрес на Кубку IBU в Ідре та перспективи повернення на Кубок світу
Фото: Pavlo Zarovetskyi/biathlon.com.ua

Ексклюзивний коментар біатлоніста збірної України для Суспільне Спорт.

У шведському Ідре завершився другий етап Кубка IBU з біатлону. Протягом трьох змагальних днів чоловіча та жіночі збірні України провели по три старти: два спринти й гонку переслідування.

Найкращі результати в складі чоловічої команди "синьо-жовтих" показав Віталій Мандзин. Українець розпочав етап з 24-го місця у першому спринті, після чого двічі заїжджав у топ-20: 13-й — у другому спринті, 11-й — у персьюті.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор Кубка IBU з біатлону. Дивіться наживо усі гонки сезону на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

11-те місце в переслідуванні стало найкращим результатом 20-річного біатлоніста в дорослій кар'єрі. Досі Мандзин лише двічі фінішував у топ-20 гонок Кубка IBU (обидва рази — в новому сезоні 2023/24).

Другий етап сезону Віталій завершує 14-м у загальному заліку Кубка IBU — найкращий показник серед українців. І готуватиметься до третьої зупинки сезону в норвезькому Шушені, що відбудеться 13-16 грудня.

За підсумками гонки переслідування Суспільне Спорт поспілкувалося з Віталієм Мандзиним про його виступи в Ідре і технічні моменти, що потребують вдосконалення. Біатлоніст також прокоментував можливість свого повернення на Кубок світу, де провів два старти в сезоні 2022/23.

  • Наскільки результати в новому сезоні були очікувані:

"Важко сказати. Завжди хочу показати найкращий результат, свій максимум, з кожним роком намагаюся це робити. Не знаю, чи це підтверджують результати. Але вважаю, що [виходить] досить непогано. На даний момент такі результати, тому задоволений ними".

  • Чого бракує для чистішої стрільби:

"Відверто кажучи, в мене ще за професійну кар'єру на офіційних стартах не було чистої жодної стрільби. Зараз потрібно акцент зробити саме на стрільбі. Можливо, десь мінімально втрачаю концентрацію і припускаюся одного промаху, який заважає показати кращий результат".

"Можливо, психологічно чогось бракує, якоїсь упевненості. Але я думаю, що з часом це виправиться. З досвідом на такому рівні здобуваєш упевненість, тому думаю, що це буде дуже великим плюсом на мою подальшу кар'єру і навіть на цей сезон".

  • Про перспективи потрапляння на Кубок світу:

"Ми з тренером розмовляємо практично щодня. Мені це питання [про виступ на Кубку світу] ставити йому трохи соромно. У тренера є своя об'єктивна думка, він ухвалить правильне рішення, коли це потрібно, на свій тренерський розсуд".

"Звісно, хочеться цього року спробувати себе на Кубку світу. Якщо буду продовжувати в такій формі, результат можна покращувати після минулого року. Наразі я демонструю свій максимум там, де я перебуваю. Наразі так".

"Чи нинішні результати — це максимум? Важко сказати. Вважаю, що далеко ні. Максимум — це коли ти посідаєш перші місця на змаганнях. Я сподіваюся, що з кожною гонкою прогресуватиму, роблю все залежне від себе".

  • Про оцінку собі за етап в Ідре:
"Напевне, вісім з десяти. Стрільба іноді підводить. За вчорашнього ходу в спринті з «нулем» можна було спокійно проходити в топ-6. Сьогодні [у персьюті] стрільба теж багато вирішувала, особливо на останніх рубежах. З 27-го на 11-те місце — це також доволі непогано. Завжди можна зробити краще. Якщо не перший сьогодні, у чомусь не допрацював".
  • Про роботу ходом у гонках Кубка IBU:

"По швидкості теж буде десь вісім [балів з десяти], можливо, навіть менше. Звісно, можу краще. Особливо помічаю на останніх гонках, що коли в хорошій формі, то перше коло виходить найповільнішим серед усіх трьох у спринті. Хоча мені подобається повільніше починати, розуміти стан свого організму і з кожним колом додавати. Мені важливіше пройти останнє коло з лідерами, відіграти декілька позицій. Ми знаємо, багатьох саме на останньому колі не вистачає. Тому для мене це важливіше".

"Звісно, можна краще. Коли був у Контіолахті, то в спринті й гонці переслідування відставання часу на лижні від норвежців було досить значним. Нас із хлопцями трохи це обурювало. Щовечора сидимо й думаємо, що нам потрібно зробити. Але навіть норвежці — не сталеві, у них теж відчувається втома. На другому етапі вже можна помітити, що ми ходом трошки наблизилися до них. Це хороший показник, хороший прогрес. Сподіваємося, далі буде ще краще, зможемо боротися на рівні з норвежцями навіть за пересуванням на дистанції".

На початок