Біатлон: Кубок світу
Україна посіла десяте місце в жіночій естафеті Кубка світу з біатлону в Гохфільцені: результат

Юлія Джима. Фото: AP Photos

Як минула остання гонка другого етапу.

В австрійському Гохфільцені відбулась остання гонка другого етапу Кубка світу з біатлону 2023/24. Програму змагань закрила жіноча естафета.

Попередню жіночу естафету у шведському Естерсунді Україна завершила на 12-му місці. Перед стартом в Австрії "синьо-жовті" провели дві заміни у складі.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться наживо усі гонки сезону на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

У порівнянні з етапом в Естерсунді, Юлія Джима та Анастасія Меркушина замінили у складі Дар'ю Блашко й Любов Кип'яченкову. Таким чином, учасницями естафети стали Анастасія Меркушина, Юлія Джима, Ірина Петренко і Христина Дмитренко. Україна стартувала у гонці 11-ю.

Як виступила жіноча збірна України

• Анастасія Меркушина, яка розпочала естафету у складі України, втратила три позиції ходом перед першою стрільбою. А на "лежці" використала два додаткові патрони, повернувшись у гонку на останньому, 15-му місці.
  • На другому колі Меркушина відіграла кілька позицій, однак на "стійці" закрила одну мішень лише останнім додатковим патроном — 13-те місце на виході зі стрільбища.
  • Меркушина передала естафету Юлії Джимі, перебуваючи на 12-й сходинці з відставанням +1.18.1 хвилини від збірної Швеції, яка виграла перший етап.
  • Джима не зуміла покращити позицію України ходом на четвертому колі, утім, безпомилково відпрацювала на "лежці" з другим результатом за швидкострільністю серед усіх учасниць. Хороша стрільба дозволила Джимі піднятись на десяту сходинку.
  • На "стійці" Джима зробила два промахи, однак закрила мішені двома додатковими патронами, передавши естафету Ірині Петренко на 11-му місці.
  • Петренко чисто відпрацювала на першому вогневому рубежі з третім результатом за швидкострільністю, піднявшись на сьоме місце на виході зі стрільбища. А на другий рубіж українка підійшла, втративши одну позицію на дистанції.
  • На "лежці" Петренко використала один додатковий патрон і повернулась на сьоме місце. Проте на дев'ятому колі Ірина втратила дві сходинки ходом, тож фінішерка збірної України Христина Дмитренко вступила у гонку на дев'ятому місці.
  • Дмитренко на "лежці" закрила мішені з одним додатковим патроном, залишившись на дев'ятій позиції. А перед останнім вогневим рубежем опустилась на десяту позицію.
  • На "стійці" Дмитренко знову використала один додатковий патрон і покинула стрільбище на дев'ятому місці. На останньому колі Христина втратила одну позицію — Україна закінчила естафету десятою.
  • Перемогу у гонці здобула збірна Норвегії у складі: Юні Арнеклейв, Маріт Скоган, Каролін Кноттен, Інгрід Тандреволл. Після перших двох етапів у гонці лідирували італійки, однак норвежки показали кращий результат у другій половині естафети.

• 10. Україна (0+10) +3:06.4

Наступний етап Кубка світу з біатлону 2023/24 пройде 14-17 грудня у Ленцергайде. У межах змагань жінки та чоловіки проведуть по три гонки: спринт, переслідування та масстарт.