Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
"Всі показали свій максимум". Юрай Санітра підбив підсумки чоловічої естафетної гонки у Гохфільцені

"Всі показали свій максимум". Юрай Санітра підбив підсумки чоловічої естафетної гонки у Гохфільцені

Ексклюзивно
"Всі показали свій максимум". Юрай Санітра підбив підсумки чоловічої естафетної гонки у Гохфільцені
Фото: Сергій Захарченко/Суспільне Спорт

Тренер чоловічої збірної України з біатлону дав ексклюзивний коментар Суспільне Спорт.

В австрійському Гохфільцені відбулася заключна чоловіча гонка другого етапу Кубка світу з біатлону сезону 2023/24. Збірна України завершила цей старт на п'ятому місці.

Перед чоловічою естафетою у Гохфільцені Україна провела одну заміну у складі, у порівнянні з етапом в Естерсунді: Підручний замінив Тараса Лесюка. До української четвірки на другий етап сезону Кубка світу потрапили: Артем Тищенко, Дмитро Підручний, Артем Прима та Антон Дудченко.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться наживо усі гонки сезону на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

Другу естафету сезону Україна завершила з найкращим результатом за часом стрільби. Сумарно на вогневому рубежі українські біатлоністи провели 3:35.9 хвилини, випередивши на дві секунди Францію, яка стала другою за цим показником. Натомість за ходьбою "синьо-жовті" стали 11-ми, подолавши дистанцію за 1:10:24.2 годиниПершими за цим показником стали норвежці. Переможці естафети подолали дистанцію за 1:07:41.0 .

Після завершення чоловічої естафети в Гохфільцені старший тренер збірної України Юрай Санітра ексклюзивно для Суспільне Спорт прокоментував виступ команди. Окрім цього, наставник команди розповів про формування складу на наступну естафетуНаступна естафета у межах Кубка світу пройде у німецькому Обергофі, який у січні 2024 ркоу прийматиме третій етап..

 • Про результат України в естафеті
"Так, готувалися до цього старту, тому що вже треба якось підняти впевненість. І переїжджати в кращому настрої в Швейцарію. Я думаю, що сьогодні нас дуже-дуже підтримувала стрільба. Хлопці точно і швидко стріляли. На трасі вже було видно, що була можливість боротися в контакті з суперниками. Я думаю, що вся команда, всі, хто біг, показали свій максимум. Вони показали сильний характер. Всім велика подяка за те, що пробігли гарний старт в неоптимальному стані.
 • Про те, хто найбільше здивував з українців

"Я думаю, що всі на своєму етапі відпрацювали максимум. Від першого Тищенка, другого Підручного, третього Прими та четвертого Дудченка. Немає, що дододати. Я думаю, що це був командний результат, тому треба радіти, що маємо вже щось позитивне у цьому сезоні".

 • Про Дмитра Підручного
"Підручний від першого старту дивує мене. Перше, як він рухається на трасі, це топ рівень. Останні два старти показали, що і по стрільбі вже краще. Є там ще трохи запасу, але є й впевненість. Будемо далі дивитися, бо його треба трохи “економити”. Не хочу завантажити його від початку сезону. У нього була довга пауза і потрібно правильно визначити кількість стартів і підготовку до піку сезону — чемпіонату світу".
 • Про стрільбу Антона Дудченка

"Ми знайшли помилку, яка заважала. Це був момент технічного характеру. Тому Антон вже від першого тренування, коли ми внесли корективи, почав по-іншому стріляти. А зараз я бачу, що вже додавав трохи впевненості, якої в нього не було. Ще б підняти його до фізичного стану, який був у Контіолахті перед стартом сезону. Зробили технічні налаштування в гвинтівці".

 • Про те, чи результат в естафеті покращить позиції України у Кубку націй:
"Я ще не бачив Кубок націй, але думаю, що ця естафета нам дуже допомогла, бо за нами всі команди, з якими ми боремося за першу десятку. Словенці – погано, швейцарі за нами, чехи і фіни також позаду. Тому я думаю, що вже потрапимо в першу десятку на наступний старт".
 • Про склад естафетної гонки на наступний етап

"Немає шансів зробити заміни, бо по організації це неможливо. В Скандинавії на Кубках IBU мене радує Віталій Мандзин, який показав в цих стартах в Ідре дуже-дуже хороші результати. Тому бажаю йому, щоб витримав, бо він ще молодий спортсмен. Треба теж думати про його майбутнє, не завантажити вже з початку цього сезону. Тобто склад, який маємо в Гохфільцені, поїде і на Ленцергайде. І Кубок IBU в Шушені теж буде закривати ті самі, що були в Ідре".

Розклад третього етапу Кубка світу з біатлону:

 • четвер, 14 грудня, 14:15. Спринт, жінки (7.5 км)
 • п'ятниця, 15 грудня, 14:15. Спринт, чоловіки (10 км)
 • субота, 16 грудня, 12:30. Переслідування, жінки (10 км)
 • субота, 16 грудня, 14:30. Переслідування, чоловіки (12.5 км)
 • неділя, 17 грудня, 12:30. Масстарт, жінки (12.5 км)
 • неділя, 17 грудня, 14:45. Масстарт, чоловіки (15 км)
На початок