Чемпіонат Англії з футболу: Прем'єр-ліга
"Арсенал" з Олександром Зінченком втратив лідерство в АПЛ після першої поразки за місяць

Олександр Зінченко. Фото: AP Photos

Як зіграв український захисник проти "Астон Вілли".

"Арсенал" з Олександром Зінченком зазнав першої поразки в АПЛ за місяць. На виїзді лондонці поступилися "Астон Віллі" з рахунком 0:1.

Зінченко вперше за два тури повернувся до стартового складу "канонірів". У попередньому результативному матчі з "Лутоном" (4:3) український захисник вийшов на заключні 25 хвилин основного часу і доклався до вирішального голу.

Як пройшов матч?

• "Вілла" забила єдиний гол у матчі вже на сьомій хвилині. Господарі розіграли комбінацію флангом Олександра Зінченка, яку результативним ударом з центру штрафного завершив Джон Макгінн.
  • На 28-й хвилині Зінченко отримав жовту картку за фол проти Юрі Тілеманса в центрі поля. Попередження стало для українця третім у всіх матчах за "Арсенал" цього сезону.
  • Двічі правила порушили саме на українцеві. За матч Олександр 87 разів зустрічався з м'ячем, виграв дев'ять єдиноборств (найбільший показник в "Арсеналі" з Букайо Сака) та виконав 55 точних передач. Власних ударів по воротах не завдавав.
  • Поле Зінченко покидав уже в компенсований час: на 90+4-й хвилині українця в складі замінив нападник Рісс Нельсон.

Що означає результат матчу?

• "Арсенал" перервав серію з шести перемог поспіль у всіх турнірах. Востаннє команда Мікеля Артети поступалася "Ньюкаслу" на початку листопада (0:1).
  • "Каноніри" після поразки втратили перше місце Прем'єр-ліги. Лондонців випередив "Ліверпуль", який у своєму матчі суботи переграв на виїзді "Крістал Пелас" (2:1).
  • "Астон Вілла" в другому матчі поспіль перемогла конкурентів за топчетвіркою чемпіонату (1:0 із "Манчестер Сіті"). Та наблизилася до "Арсенала" в таблиці на відстань одного очка.

Турнірна таблиця АПЛ: топ-4

1. "Ліверпуль" — 37 очок (16 матчів), 36:15 (різниця голів)
  2. "Арсенал" — 36 (16), 33:15
  3. "Астон Вілла" — 35 (16), 35:20
  4. "Манчестер Сіті" — 30 (15), 36:17

Олександр Зінченко в "Арсеналі": що відомо?

• В усіх турнірах сезону 2023/24 Зінченко провів 21 матч за "Арсенал". Забив один гол та віддав одну результативну передачу.
  • Наступний матч "каноніри" проведуть у вівторок, 12 грудня, коли гратимуть із ПСВ в заключному турі групового раунду Ліги чемпіонів.
  • Команда Мікеля Артети достроково гарантувала собі місце в плей-оф Ліги чемпіонів після п'яти турів — вперше від 2016 року.