Три українці набрали залікові очки в перших гонках сезону юніорського Кубка IBU з біатлону: результат спринтів

Степан Кінаш. Фото: Pavlo Zarovetskyi / biathlon.com.ua

Степан Кінаш заїхав у п'ятірку найкращих, Олександра Меркушина — в топ-20.

У словенській Поклюці стартував сезон юніорського Кубка IBU з біатлону. В перший день етапу відбулися дві спринтерські гонки серед юніорів та юніорок.

Збірна України заявила на етап у Словенії десять біатлоністів. До складу чоловічої команди пройшли одразу сім спортсменів, у той час як на місце в жіночих стартах претендували лише Олександра Меркушина, Ірина й Тетяна Тарасюк.

Як виступили українці?

Юніорки:

• Найкращий час серед українок показала Олександра Меркушина. Біатлоністка посіла 11-те місце з відставанням у 1:40 хвилини від лідерки.
  • Попри дві хиби на стрільбі стоячи, Меркушина завершила гонку першою за показником швидкострільності (44.6 секунди), майже на вісім секунд випередивши словенку Клару Віндісар.
  • Поза заліковою зоною спринт завершили дебютантки турніру Тетяна й Ірина Тарасюк — 44-те та 57-ме місця в українок відповідно.

Результат:

• 11. Олександра Меркушина (0+2) +1:42.7
  • 44. Тетяна Тарасюк (1+0) +4:12.4
  • 57. Ірина Тарасюк (0+0) +5:02.0

Юніори:

• Єдиним українцем у топ-10 обох спринтів став Степан Кінаш — п'яте місце з двома "нулями" на вогневих рубежах. До залікової зони з двома хибами заїхав і Владислав Чихарь — 19-те місце.
  • П'яте місце — третій найбільший успіх 21-річного Кінаша в особистих змаганнях юніорського Кубка IBU. Особистий рекорд українця — "срібло" індивідуальної гонки сезону 2021/22 в італійському Мартелль-валь-Мартелло.
  • Микола Грущак, Данило Большой та Ілля Дьяков провели свою дебютну гонку міжнародних стартах IBU. Найкращий результат показав Грущак — 72-й час із найшвидшою стрільбою серед усіх біатлоністів у гонці (48 секунд).