Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
Дві українки з покращенням позицій фінішували у топ-30 переслідування на Кубку світу в Гохфільцені: результат

Дві українки з покращенням позицій фінішували у топ-30 переслідування на Кубку світу в Гохфільцені: результат

Дві українки з покращенням позицій фінішували у топ-30 переслідування на Кубку світу в Гохфільцені: результат
Юлія Джима. Фото: Дмитро Євенко / biathlon.com.ua

Як пройшла жіноча гонка переслідування в Гохфільцені.

Жіноча гонка переслідування продовжила програму другого етапу Кубка світу, що триває у австрійському Гохфільцені. Після спринту до персьюту відібралися чотири українки, причому дві з них стартували у топ-40 найкращих – Анастасія Меркушина була на старті 23-ю, Юлія Джима – 38-ю.

І до останньої стрільби одразу три українки мали шанси на суттєве покращення своїх позицій. Крім Меркушиної та Джими, зачепитися за топ-30 могла Ірина Петренко, що стартувала 51-ю.

Однак кілька промахів на останньому вогневому рубежі погіршили місця українок. І зрештою знову дві українки фінішували у топ-40 найкращих.

Як пройшла гонка для українок

 • Анастасія Меркушина розпочала з промаху на першій стрільбі, після чого пройшла дві наступні без помилок і була 25-ю перед четвертим вогневим рубежем. Однак три хиби відкинули її поза топ-40 найкращих – 46-е місце.
 • Юлія Джима схибила двічі у гонці – по одному промаху на третій та четвертій стрільбі. У порівнянні зі стартом українка змогла виграти понад 10 позицій – розпочала гонку 38-ю, а закінчила на 27-му місці.
 • Ірина Петренко продемонструвала найкращий "підйом" з українок – у неї теж дві хиби (по одній на першій та останній стрільбі), третя найкраща швидкострільність у гонці і непоганий хід на дистанції. Як наслідок, 29-е місце і прогрес на 22 позиції – це найбільший "підйом" загалом у гонці.
 • Анна Кривонос продемонструвала ідентичний результат до Джими на стрільбі, але була значно повільнішою на дистанції – вона відіграла кілька позицій, але не піднялася з останнього десятку.

У боротьбі за перемогу усе вирішилося на останній стрільбі теж. На неї разом прийшли шведка Ельвіра Еберг (друге місце спринту) та норвежка Інград Тандреволл (переможниця спринту). У Тандреволл виникли проблеми з гвинтівкою, тоді як Еберг-молодша швидко закрила всі мішені і забрала перше місце.

На останньому колі Тандреволл боролася зі швейцаркою Лєною Геккі-Гросс за друге місце, у фінішному спурті програла його. Інгрід – третя, але вона водночас очолила загальний залік Кубка світу. Тоді як Геккі-Гросс показала найкращий результат у кар'єрі – друге місце.

За чистим часом переслідування лідеркою стала шведка Ганна Еберг – вона фінішувала шостою, хоча стартувала 20-ю. У Ірини Петренко найкращий результат серед українок – 15-й час переслідування.

Кубок світу, результат: Переслідування, Гохфільцен, жінки

 1. Ельвіра Еберг (Швеція, 1+0+0+0) 29:44.6
 2. Лєна Геккі-Гросс (Швейцарія, 0+0+1+0) +11.6
 3. Інгрід Тандреволл (Норвегія, 1+0+0+0) +13.9
 4. Ліза Вітоцці (Італія, 0+0+1+0) +32.0
 5. Жулья Сімон (Франція, 0+0+0+1) +1:01.5
 6. Ганна Еберг (Швеція, 0+0+0+0) +1:14.6

...

 • 27. Юлія Джима (0+0+1+1) +3:46.6
 • 29. Ірина Петренко (1+0+0+1) +3:47.7
 • 46. Анастасія Меркушина (1+0+0+3) +4:49.4
 • 53. Анна Кривонос (0+0+1+1) +5:51.2
На початок