Український скелетоніст Лавренюк здобув "срібло" у відбіркових стартах на юнацьку Олімпіаду-2024

Український скелетоніст Лавренюк здобув "срібло" у відбіркових стартах на юнацьку Олімпіаду-2024

Український скелетоніст Лавренюк здобув "срібло" у відбіркових стартах на юнацьку Олімпіаду-2024
Ярослав Лавренюк. Фото: Instagram Ярослава Лавренюка

Другий подіум у сезоні.

16-річний скелетоніст Ярослав Лавренюк виграв нагороду на третьому етапі OMEGA Youth Series Competition. Українець здобув срібну медаль на змаганнях в австрійському Інсбруку.

Лавренюк — один з шести представників України на міжнародних змаганнях зі скелетону. У 2021 році юний спортсмен дебютував на Кубку Європи в Ліллехаммері, і з того часу активно змагається на міжнародних турнірах, зокрема дебютував на рівні Інтерконтинентального кубку.

У минулому сезоні Лавренюк здобув перші подіуми у кар'єрі: посів два других місця на етапі серії OMEGA Youth Series Competition в Інсбруку, а пізніше став третім на чемпіонаті Азії. Перед цим найкращим результатом українського скелетоніста було четверте місце на молодіжному чемпіонаті світу U20.

У сезоні 2023/24 Лавренюк вже підіймався на подіум: завоював "бронзу" на етапі OMEGA Youth Series Competition у Пхьончхані. В Австрії Лавренюк здобув свою другу медаль за місяць.

Як Лавренюк здобув "срібло"

 • Після першого спуску Лавренюк йшов на проміжному третьому місці і зумів його втримати за підсумками другого проїзду, показавши сумарний час 1:48.55 хв.
 • Українець поступився лише двом латвійцям — лідеру сезону Давісу Валдовскісу та Емілсу Індріксонсу. Однак після завершення гонки Індріксонс отримав дискваліфікацію, що дозволило Лавренюку посісти друге місце й здобути "срібло".
 • Ще один український скелетоніст, Владислав Клименко, посів 11-те місце в Інсбруку з відставання у 3,35 секунди від лідера.

OMEGA Youth Series Competition (скелетон). Інсбрук

 1. Давіс Валдовскіс (Латвія) 1:47.66 хв
 2. Ярослав Лавренюк (Україна) +0.89
 3. Теодор Булігеску (Румунія) +1.10

...

 • 11. Владислав Клименко (Україна) +3.35

У загальному заліку OMEGA Youth Series Competition, який є відбірковим турніром на юнацьку Олімпаду, Лавренюк посідає друге місце, набравши 215 очок, Клименко — дев'ятий (126). Попередній сезон Лавренюк закінчив п'ятим (204), Клименко — 16-м (100).

Як відбувається відбір на юнацьку Олімпіаду-2024 в скелетоні?

 • OMEGA Youth Series Competition є відбірковим стартом на зимову юнацьку Олімпіаду-2024, що відбудеться з 19 січня до 2 лютого у Канвоні (Південна Корея).
 • Участь на юнацьких Олімпійських іграх у скелетоні візьмуть 40 спортсменів (по 20 у чоловічому та жіночому турнірах).
 • Розподіл ліцензій на юнацькі Ігри відбуватиметься відповідно до рейтингу IBSF та залежатиме від очок, які набиратимуть скелетоністи упродовж сезонів 2022/23 та 2023/24.
 • Для потрапляння у рейтинг скелетоністи мають взяти участь у мінімум восьми кваліфікаційних гонках на трьох різних треках у період з 1 січня до 10 грудня 2023 року. А також здобути рейтингові очки — мінімум у трьох з восьми гонок на двох різних треках.
На початок