"МОК абсолютно у своїй манері". Жан Беленюк прокоментував допуск росіян та білорусів до Олімпіади-2024

"МОК абсолютно у своїй манері". Жан Беленюк прокоментував допуск росіян та білорусів до Олімпіади-2024

Ексклюзивно
"МОК абсолютно у своїй манері". Жан Беленюк прокоментував допуск росіян та білорусів до Олімпіади-2024
Жан Беленюк. Фото: UWW

Ексклюзивний коментар олімпійського чемпіона з боротьби для Суспільне Спорт.

Міжнародний олімпійський комітет офіційно дозволив росіянам та білорусам змагатися на літній Олімпіаді-2024. Рішення про допуск спортсменів двох країн на умовах нейтралітету ухвалила виконавча рада організації.

Атлети з РФ та Білорусі зможуть виступати в Парижі лише як "нейтральні атлети". Водночас забороняється використання державної символіки цих країн, як і участь у турнірах членів збройних сил двох держав.

Боротьба — один з видів спорту, де "нейтральні" спортсмени вже мають олімпійські путівки до Парижа. United World Wrestling повернула росіян та білорусів на свої змагання ще у квітні одностайним голосуванням.

Відтоді спортсмени двох країн взяли участь у чемпіонаті світу-2023 у Сербії. Та здобули одразу шість ліцензій — більше путівок за "нейтральних" спортсменів наразі мають лише Японія, Іран та США.

Суспільне Спорт поспілкувалося про рішення МОК з олімпійським чемпіоном Токіо з греко-римської боротьби і народним депутатом України Жаном Беленюком, зокрема про подальші дії української сторони в контексті Олімпіади.

  • Про допуск росіян та білорусів на Олімпіаду:
"Я від самого початку, спостерігаючи за тенденцією та кроками, які робить МОК, одразу казав, що вони зараз робитимуть усе, щоб їх допустити. Для мене це не стало великим сюрпризом. МОК абсолютно у своїй манері все підготував і зробив, як і хотів ще давно. І його попередні кроки лише [це] підтверджували".

"Ми зараз з ними — з нейтральним статусом, хоча я вважаю, що він абсолютно фейковий — змагаємося. У греко-римській боротьбі вони є, нашим борцям доводиться виходити [проти росіян і білорусів], щоб здобути ліцензію на Олімпіаду, не давати можливості просто проходити нас, без боротьби відбиратися".

  • Про ситуацію з "нейтральними" спортменами в боротьбі:

"Насамперед питання до МОК. Якби не було нових рекомендацій [від березня 2023 року]... Звісно, зараз усі федерації киватимуть у бік МОК і казатимуть: якщо вони зняли ці обмеження, чому ми маємо їх продовжувати?"

"Наприклад, очільник нашої федерації [Ненад Лалович] — член виконкому МОК, безпосередньо та людина, яка була при ухваленні цього рішення. Звісно, він у своїй федерації — зважаючи на його зв'язки з Росією, вищим керівництвом цієї держави — буде точно в цьому фарватері далі робити кроки. Наша федерація [United World Wrestling] — одна з перших, хто після оновлених рекомендацій одразу допустила росіян. І ми про це казали заздалегідь: якщо МОК дасть нові рекомендації, у нашому виді спорті ми ніяк не втримаємо ситуацію жодним чином. Російське лобі дуже сильне".
  • Про подальші дії українського спорту:

Виконувач обов'язкі міністра молоді та спорту Матвій Бідний після оголошення МОК адасть нові рекомендації, як ми повинні будемо поводитися. Я пам'ятаю слова [івпрезидента НОК] Вадима Гутцайта, який казав, що ми повинні бойкотувати [Олімпіаду] в разі допуску спортсменів Росії та Білорусі. Я думаю, що наразі він свою точку зору змінив".

"Є нове тлумачення від Мінмолодьспорту, що ми беремо участь у відбіркових змаганнях: чемпіонатах світу, Європи, де росіяни присутні під нейтральним прапором. Що стосується Олімпіади, думаю, буде окреме рішення, і ми дізнаємося про нього згодом".

Що відомо?

  • Виконувач обов'язків міністра молоді та спорту Матвій Бідний після оголошення МОК не виключив можливості бойкоту змагань Україною. Рішення надалі обговорять зі спортсменами та політичним керівництвом держави.
  • Окрім Беленюка, ліцензію на Олімпіаду має дворазова чемпіонка Європи Ірина Коляденко — в категорії до 62 кг з вільної боротьби.
  • Європейський відбір на Олімпіаду продовжиться у квітні 2024 року в Баку. Ще один кваліфікаційний турнір — світового рівня — запланований на травень у Стамбулі.
На початок