"Нейтральні чи ні — вони росіяни". Головний тренер України з боксу розкритикував допуск росіян до Олімпіади

"Нейтральні чи ні — вони росіяни". Головний тренер України з боксу розкритикував допуск росіян до Олімпіади

Ексклюзивно
"Нейтральні чи ні — вони росіяни". Головний тренер України з боксу розкритикував допуск росіян до Олімпіади
Дмитро Сосновський. Фото: ФБУ

Ексклюзивний коментар Дмитра Сосновського для Суспільне Спорт.

Міжнародний олімпійський комітет офіційно дозволив росіянам та білорусам змагатися на літній Олімпіаді-2024 в нейтральному статусі. Відповідне рішення затвердила виконавча рада організації.

Серед видів спорту, де спортсмени двох країн претендуватимуть на олімпійські ліцензії, — бокс. Попри пропущені Європейські ігри-2023 у Польщі, в місцевих спортсменів залишається нагода наступного року позмагатися на двох світових відбіркових турнірах наступного року.

Україна ж наразі має одну олімпійську ліцензію. Завдяки перемозі на Євроіграх у ваговій категорії до 80 кг на Олімпіаду кваліфікувався Олександр Хижняк.

Суспільне Спорт звернулося за коментарем до головного тренера збірної України Дмитра Сосновського, який засудив рішення МОК. І припустив можливий бойкот Олімпіади, який напередодні не відкидав і виконувач обов'язків міністра молоді та спорту Матвій Бідний.

  • Про рішення Міжнародного олімпійського комітету:

"Моя думка однозначна — росіяни не мають бути допущені до Олімпійських ігор. Поки Росія — це країна-агресор, поки вона вбиває наших людей, спортсменів. Я думаю, що світ дуже жорстокий, неправий. Для мене незрозуміло, що вони роблять. Ці виправдання, що вони не винні... Немає їм виправдання. Вони винні всі, вся їхня нація. Немає добрих і поганих. Для мене це рішення — абсурдне і неприйнятне. Ми не можемо з ними перебувати, нейтральний [спортсмен] чи ні — вони росіяни. Що змінюється від того, під яким вони прапором [битимуться]?"

"У мене тільки в національній дорослій команді п'ять-шість чоловік загинули. І це тільки бокс. А скільки вони зруйнували спортивних об'єктів? Для мене це неприйнятно. Я бойкотував би все. Мені незрозумілі ті моменти, коли кажуть: «Нам потрібні медалі». А як пояснити тим, які віддали життя й сьогодні з автоматами воюють і захищають?"

"Вони самі собі суперечать. Розірвали відносиниУ жовтні МОК призупинив членство Олімпійського комітету Росії через включення до складу осередків з окупанованої території України. з Олімпійським комітетом Росії — і тут допускають до Олімпійських ігор. Вони ж Росію представляють, не має значення, який у них прапор. Вони ж не відмовляться від того, що вони — росіяни".

  • Що робитиме збірна України:
"У нас прийнято рішення, що там, де виступають росіяни в боксі, ми не беремо участь. Моя позиція як тренера: я не буду перебувати в одному приміщенні, виходити в один ринг [з росіянами]. Якби щось змінилося, я не їхатиму на ці змагання. Тренери особисті — якщо захочуть, я не можу заборонити. Моя точка зору незмінна".
На початок