"Зависло в повітрі". Веслувальник збірної України Семикін — про допуск росіян на Олімпіаду та їхні шанси на кваліфікацію

"Зависло в повітрі". Веслувальник збірної України Семикін — про допуск росіян на Олімпіаду та їхні шанси на кваліфікацію

Ексклюзивно
"Зависло в повітрі". Веслувальник збірної України Семикін — про допуск росіян на Олімпіаду та їхні шанси на кваліфікацію
Іван Семикін. Фото: ФКУ

Ексклюзивний коментар призера трьох чемпіонатів світу для Суспільне Спорт.

Російські та білоруські спортсмени зможуть виступити на Олімпійських іграх 2024 року на умовах нейтралітету. Відповідне рішення затвердила виконавча рада Міжнародного олімпійського комітету.

У веслуванні на каное та байдарках росіян та білорусів повернули до змагань у квітні, відповідно до рекомендацій МОК. Попри формальний дозвіл змагатися, спортсмени двох країн пропустили світову першість-2023 в німецькому Дуйсбурзі, ключовому турнірі європейського олімпійського відбору.

Спортсмени з РФ та Білорусі зберігають шанс відібратися на Олімпіаду через останній європейський відбір, що сполучатиметься зі стартами Кубка світу. Змагання пройдуть у травні 2024 року в угорському Сегеді.

Суспільне Спорт після оголошення вердикту МОК поспілкувалося із веслувальником збірної України Іваном Семикіним — про його позицію щодо допуску росіян та шансів на їхню кваліфікацію до Парижа.

"У нас є надія, що вдасться уникнути їхніх виступів. Бо хоч і міжнародна федерація допустила їх до змагань, вони не брали участь у ліцензійному [чемпіонаті світу] в Дуйсбурзі. На даний момент ані в росіян, ані в білорусів немає ліцензій на Олімпіаду", — пояснив триразовий призер світової першості в байдарці-четвірці.

"Є ще варіант із Кубком світу, де відбуватиметься добір ліцензій. Але [лише] в одиночних та двійках. Мінус у тому, що цей турнір буде в Угорщині, тому шанси є, що їх допустять. Зараз це питання зависло в повітрі".

"Це недобре. Ганебне рішення МОК після всіх подій, двох років війни. Будемо бачити вже після Кубка світу, як розвиватимуться події".

Що відомо?

  • На світовій першості в Дуйсбурзі Іван Семикін втретє здобув медалі чемпіонату світу — посів третє місце у змаганнях на байдарці-четвірці (500 метрів) у Німеччині.
  • Крім медалі, Семикін з Олегом Кухариком, Дмитром Даниленком та Ігорем Труновим здобули єдину ліцензію України у веслуванні на байдарках. Ще дві путівки на Олімпіаду збірна має у веслуванні на каное.
  • Водночас виконувач обов'язків міністра молоді та спорту Матвій Бідний після анонсу МОК не виключив можливість бойкоту Олімпіади в Парижі — це рішення обговорюватимуть зі спортсменами й політичним керівництвом держави.
На початок