Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
"Результати вселяють надію". Микола Зоц оцінив виступ українських біатлоністок у спринті Кубка світу в Гохфільцені

"Результати вселяють надію". Микола Зоц оцінив виступ українських біатлоністок у спринті Кубка світу в Гохфільцені

Ексклюзивно
"Результати вселяють надію". Микола Зоц оцінив виступ українських біатлоністок у спринті Кубка світу в Гохфільцені
Микола Зоц. Фото: Суспільне Спорт

Ексклюзивний коментар старшого тренера збірної для Суспільне Спорт.

В австрійському Гохфільцені стартував другий етап Кубка світу з біатлону. В перший день відбулися два старти: чоловіча й жіноча спринтерські гонки.

У жіночому спринті найкращий час серед українок показала Анастасія Меркушина — 23-тє місце. Результат з "нулем" на стрільбі став для біатлоністки найкращим за понад два роки в спринтерських гонках Кубка світу.

Повернулася до змагань після відновлення Юлія Джима. Лідерка збірної України теж фінішувала в заліковій зоні із 38-м часом у своїй першій гонці нового змагального року.

До прийдешнього персьюту відібралися й Ірина Петренко (51-й результат) з Анною Кривонос (57). Олена Городна у своєму першому старті сезону Кубка світу стала 68-ю.

Після гонки в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт підсумки гонки підбив Микола Зоц. Так, старший тренер жіночої збірної виокремив виступ Анастасії Меркушиної та оцінив стан Юлії Джими після пропущеного першого етапу сезону в Естерсунді, серед іншого.

  • Про підсумки спринту:

"Загалом результат оцінюю позитивно. Мені не сподобалася лише стійка Іри Петренко. Вона добре йшла. Я просив, щоб вона не перетримувала на стрільбі. Дуже погано, коли мушку довго втримуєш. За цей момент я їй зробив зауваження".

  • Про Анастасію Меркушину:
"Думаю, що вона себе перевершила на сьогоднішній день. Я знав, що вона може демонструвати такі результати, але чекав на них пізніше. Отже, надалі вона може ще краще виступати".
  • Про інших збірниць:
"[Юлія Джима] класно пройшла підготовку, але без стартів важко визначити, на якому рівні Юля зараз перебуває. Їй треба увійти в колію".

"Аня Кривонос боролася, не провалила гонку. Якби не два кола штрафу, а одне, Олена Городна, думаю, теж змогла б відібратися на персьют. Загалом результати такі, що вселяють надію рухатися далі".

  • Про наступні гонки:

"У нас раніше була така практика, щоб відпочити перед естафетою. Та зараз я бачу, що для того, щоб дівчата продовжували рости, їм треба стартувати в персьюті. Варто пройти чотири рубежі, притертися до цієї обстановки. Навіть у збиток естафеті, на якій ми будемо не настільки свіжі. Тому всі чотири [біатлоністки], хто потрапив у персьют, бігтимуть".

"У суботу також подивимося Христину Дмитренко. У нас ще є Оленка Городна — якщо будуть якісь проблеми, вона теж готова підтримати в естафеті".

  • Про кліматичні зміни між Естерсундом та Гохфільценом:

"Не можу сказати, що стало надто легше. Ми на висоту піднялися, тому, навпаки, трішки важче. Зі стрільбою в горах складніше, трішки інша пульсація. Лише погодні умови стали кращі, тут комфортніше. До того ж, тут світліше, не так темно".

Етап у Гохфільцені: розклад наступних гонок Кубка світу

  • Субота, 9 грудня. 13:15. Переслідування, чоловіки (12.5 км)
  • Субота, 9 грудня. 15:45. Переслідування, жінки (10 км)
  • Неділя, 10 грудня. 12:30. Естафета, чоловіки (4х7.5 км)
  • Неділя, 10 грудня. 15:15. Естафета, жінки (4х6 км)
На початок