Україна визначила склад на перший етап у сезоні юніорського Кубка IBU з біатлону: хто в заявці

Україна визначила склад на перший етап у сезоні юніорського Кубка IBU з біатлону: хто в заявці

Ексклюзивно
Україна визначила склад на перший етап у сезоні юніорського Кубка IBU з біатлону: хто в заявці
Фото: Getty Images

До програми змагань у Поклюці увійшли чотири особисті старти.

Новий сезон юніорського Кубка IBU з біатлону стартує в суботу, 9 грудня. Перший етап змагального року впродовж двох днів триватиме у словенській Поклюці.

Спортсмени бігтимуть спринти та індивідуальні гонки серед чоловіків та жінок. Ексклюзивно для Суспільне Спорт у збірній розповіли, хто з юніорів зможе вийти на старт змагань 9-10 грудня.

Збірна України вирушатиме до Поклюки в складі 10 спортсменів. Склад жіночої команди налічуватиме лише трьох спортсменок, зокрема в компанії двох дебютанток повертається на турнір Олександра Меркушина.

Юніорський Кубок IBU: склад України на етап у Поклюці

  • Чоловіки: Владислав Чихарь, Сергій Супрун, Микола Грущак, Єгор Макаренко, Степан Кінаш, Данило Большой, Ілля Дьяков
  • Жінки: Ірина Тарасюк, Тетяна Тарасюк, Олександра Меркушина

Найбільший досвід на юніорському Кубку IBU із запрошених біатлоністів мають Владислав Чихарь, Степан Кінаш і Олександра Меркушина. Для них сезон 2023/24 стане вже третім на цьому рівні.

Сергій Супрун та Єгор Макаренко досі проводили лише один сезон в юніорській серії. Натомість одразу п'ять біатлоністів дебютуватимуть на юніорському Кубку IBU: Микола Грущак, Данило Большой та Ілля Дьяков — серед чоловіків, Ірина й Тетяна Тарасюк — серед жінок.

Серед усіх 10 спортсменів Меркушина — єдина, хто вже розпочала виступи в зимовому сезоні 2023/24. 18-річна українка стартувала на етапі дорослого Кубка IBU в Контіолахті, де провела три гонки: "індивідуалку" (39-те місце), спринт (53) та змішану естафету (9).

Розклад етапу в Поклюці

  • Субота, 9 грудня. 11:30. Спринт — жінки
  • Субота, 9 грудня. 15:00. Спринт — чоловіки
  • Неділя, 10 грудня. 11:00. Індивідуальна гонка — жінки
  • Неділя, 10 грудня. 14:30. Індивідуальна гонка — чоловіки

Юніорський Кубок IBU: що відомо?

  • До програми сезону на юніорському Кубку IBU увійшли три етапи, юніорські чемпіонат Європи в Польщі та світова першість в естонському Отепяе.
  • У сезоні 2022/23 найрейтинговішим українцем на юніорському Кубку IBU став срібний призер чоловічої естафети в Хааньї Степан Кінаш — десяте місце в загальному заліку серії серед чоловіків.
  • У жінок 21-ше місце загального заліку посіла Юлія Городна, що з Олександрою Меркушиною виграла "бронзу" жіночої естафети в Хааньї.

На початок