"Глибоко негативний вплив". ФІФА розглядала "жорсткіші санкції" проти Луїса Рубіалеса за поцілунок футболістки Іспанії

"Глибоко негативний вплив". ФІФА розглядала "жорсткіші санкції" проти Луїса Рубіалеса за поцілунок футболістки Іспанії

"Глибоко негативний вплив". ФІФА розглядала "жорсткіші санкції" проти Луїса Рубіалеса за поцілунок футболістки Іспанії
Луїс Рубіалес. Фото: AP Photos

Письмове обґрунтування рішення відсторонити іспанця на три роки.

ФІФА розглядала жорсткіші санкції проти експрезидента Королівської іспанської футбольної федерації (RFEF) Луїса Рубіалеса, відстороненого від футболу на три роки. Про це повідомляє Reuters з посиланням на письмове обґрунтування рішення ФІФА.

46-річний Рубіалес зчинив скандал на церемонії нагородження жіночого ЧС-2023, коли поцілував нападницю збірної Іспанії Дженні Ермосо. ФІФА спершу відсторонила його на термін до 90 днів на тлі дисциплінарного провадження, а наприкінці жовтня винесла остаточний вердикт — три роки усунення через порушення дисциплінарного протоколу організації.

Як пояснили рішення у ФІФА?

  • Поцілунок президентом футбольної федерації однієї з гравчинь протилежної статі в міжнародній федерації назвали "цілковито неприйнятним". Дисциплінарний комітет встановив, що Рубіалес порушив базові правила гідної поведінки, а його вчинки мали негативний вплив на репутацію футболу.
  • У Комітеті взяли до уваги наслідки поцілунку Рубіалеса для психологічного стану Дженні Ермосо та її кар'єри. Експрезиденту RFEF також закидають використання службового становища для публікації заяв, що не були зроблені або схвалені самою Ермосо.
  • Водночас в обґрунтуванні організації йдеться, що ФІФА розглядала жорсткіші санкції проти Рубіалеса. Але врешті була задоволена рішенням відсторонити іспанця терміном на три роки.
"[Дисциплінарний] комітет бажає наголосити, що розглядав накладання жорсткіших санкцій через серйозність та розголос подій, а також глибоко негативний вплив, що дії відповідача мали на імідж ФІФА, жіночих футболу та спорту загалом", — йдеться у тексті.

Чи оскаржуватиме Рубіалес рішення ФІФА?

Після оголошення дисциплінарного вироку іспанець у жовтні заявив, що планує подавати апеляцію.

"Я піду до останньої інстанції, аби досягти справедливості й правди. Через значні зусилля деяких політиків, медіа та інституцій, допущена несправедливість стає все більш очевидною", — повідомив колишній функціонер у соцмережах.

Згідно з положеннями дисциплінарного кодексу ФІФА, сторона Рубіалеса мала десять днів після оголошення вердикту на отримання його письмового обґрунтування. У ФІФА наголошували, що іспанець має право на оскарження рішення в Апеляційному комітеті організації.

Що відомо?

  • Рубіалес очолював іспанську федерацію у 2018-2023 роках. Він став 26-м президентом в історії RFEF і змінив на посаді Анхеля Марію Вільяра.
  • На чемпіонаті світу-2023 збірна Іспанії здобула свій перший титул чемпіонок світу в історії. Розіграш турніру став для команди лише третім за увесь час проведення жіночого Мундіалю.
  • Після звільнення Рубіалесом посади президента RFEF футболістки збірної Іспанії продовжили бойкот з вимогою глобальних організаційних змін у федерації. Дійти згоди сторонам вдалося у вересні, перед стартом дебютної Ліги націй серед жінок.
На початок