"Передумов для швидких результатів не було". Михайло Романчук відібрався у перший фінал на Євро-2023 на короткій воді

"Передумов для швидких результатів не було". Михайло Романчук відібрався у перший фінал на Євро-2023 на короткій воді

Ексклюзивно
"Передумов для швидких результатів не було". Михайло Романчук відібрався у перший фінал на Євро-2023 на короткій воді
Михайло Романчук, фото: GETTY IMAGES

Як це сталося і що сказав український плавець про свій виступ.

У румунському Отопені розпочався чемпіонат Європи з плавання на короткій водіДовжина басейна - 25 метрів. Під час ранкової сесії другого змагального дня Україна пройшла одразу у два фінали, зокрема уперше з 2007 року пробилася в естафеті 4х50 метрів комплексним плаванням.

Другим фіналом, у який відібралася Україна, став заплив на 1500 метрів вільним стилем, де виступає лідер команди Михайло Романчук. Український плавець показав результат 14:39.24 хвилин, який став загалом шостим за підсумками кваліфікаційних запливів.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор Євро-2023 з плавання на короткій воді. Дивіться прямі трансляції наживо на телеканалі та сайті Суспільне Спорт.

Серед плавців, які випередили Романчука — ірландець Данієль Віффен, який подолав дистанцію майже на 5 секунд швидше, норвежець Генрік Крістіансен, який здобував "бронзу" на ЧС на короткій воді у 2022 році. У запливі українця найшвидшим виявився швед Віктор Йоханссон, йому Романчук програв 0.66 секунд.

Романчук відновив тренування у жовтні, повернушись до співпраці з тренером Петром Нагорним. А Євро в Отопені стало першим турніром за чотири місяці: востаннє українець змагався на липневому чемпіонаті світу, який закінчив без нагород.

Після подоланої кваліфікації Романчук дав ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт, у якому розповів про мету на турнір, а також оцінив результат свого першого запливу. Призер Олімпіади-2020 визнав, що наразі не може показувати високих результатів у плані швидкості долання дистанції, але сподівається на здобуття медалей.

 • Про мету на Євро

"Основна ціль — це медалі, а інша — це результат. Буде медаль — буде результат. Час на 1500 м? Більш робочий, бо все ж плаваю всього вісім тижнів. Все, що можу сказати — треба працювати у фіналі".

 • Про час у кваліфікації
"Звісно, хотілося швидше пропливти. Але таких передумов, щоб показувати дуже швидких результатів не було: тривалий відпочинок, багато втрачено було за цей час. Але більше працюємо не на цей чемпіонат Європи, а на Олімпійські ігри".

"Чи говорив щось тренер? Звісно, змусив понервувати, став шостим. Але знову ж таки: фінал усе покаже".

 • Про виступ на короткій воді

"Коротка вода? Треба працювати у фіналі та показувати, на що я здатен. Хлопці також будуть за це боротися, але виграватиме той, хто буде більш морально стійкий до цього".

Фінал за участі Романчука відбудеться у четвер, 7 грудня, о 19:04. Крім 1500 метрів, 27-річний плавець виступить на Євро ще на дистанції 800 метрів.

Усі запливи за участі Михайла Романчука на Євро-2023

 • Четвер, 7 грудня, 19:04. 1500 метрів, вільний стиль, фінал
 • Субота, 9 грудня, 11:16. 800 метрів, вільний стиль, кваліфікація
 • Неділя, 10 грудня, 19:34. 800 метрів, вільний стиль, фінал

Хто такий Михайло Романчук

 • 27-річний український плавець, представляє на змаганнях Хмельницьку область.
 • Романчук є учасником двох Олімпіад — у Ріо-де-Жанейро (2016 рік) та Токіо (2021 рік). В Японії він виборов дві нагороди: "срібло" на 1500 м та "бронзу" на 800 м вільним стилем.
 • Також у доробку Романчука три медалі чемпіонатів світу та вісім — на Євро у плаванні у звичайному басейні. А у 2022-му він також здобув першу нагороду у плаванні на відкритій воді — "бронза" на 5 км.
 • На Євро на короткій воді Романчук здобував лише одну медаль — "золото" на 1500 м у 2017 році.
 • Романчук — один з чотирьох українських плавців з виконаними нормативами на Олімпіаду-2024. Також це вдалося Олександрові Желтякову (100 м та 200 м на спині), Денисові Кесілю (200 м, батерфляй) та Владиславу Бухову (50 м, вільний стиль).
На початок