Визначилися учасники Фіналу чотирьох Ліги чемпіонів з футзалу: хто побореться за титул

Матч ЛЧ "Рига" - "Барселона". Фото: пресслужба "Барселони"

Підсумки елітного раунду.

Завершилися матчі елітного раунду Ліги чемпіонів з футзалу. За їхніми підсумками визначились чотири команди, що пройшли у Фінал чотирьох і розіграють титул.

У елітраунді турніру взяла участь й українська команда. Київський "ХІТ" потрапив у групу з "Пальмою", "Любавою" та "Олміссумом", у якій набрав чотири очки і посів третє місце, не зумівши кваліфікуватись у півфінал.

Учасниками Фіналу чотирьох стали переможці груп. За трофей Ліги чемпіонів у травні 2024 року поборються іспанські "Барселона" і "Пальма" та португальські "Бенфіка" і "Спортінг".

Як визначилися учасники Фіналу чотирьох

• "Бенфіка" і "Спортінг" впевнено виграли свої групи, здобувши по три перемоги. При цьому "Бенфіка" стала автором найбільшої звитяги в елітраунді — 10:1 проти "Приштини", а "Спортінгу" не вистачило одного голу, щоб повторити цей результат — 9:1 проти "Лозніци".
  • "Барселона" перед останнім туром поступалася у таблиці "Ризі", однак у вирішальному матчі обіграла команду із Латвії з рахунком 3:2.
  • Натомість чинний переможець Ліги чемпіонів "Пальма" виграла два стартові матчі, втративши очки лише в грі останнього туру з "ХІТом" (2:2), що не вплинуло на становище іспанців у таблиці.

Підсумкові турнірні таблиці елітного раунду ЛЧ

• Група А: 1. "Барселона" (Іспанія) — 7 очок (3 матчі), 2. "Рига" (Латвія) — 6 (3), 3. "Етуаль Лаваллуаз" (Франція) — 3 (3), 4. "Фельді Еболі" (Італія) — 1 (3)
  • Група В: 1. "Бенфіка" (Португалія) — 9 (3), 2. "Кайрат" (Казахстан) — 6 (3), 3. "Добовец" (Словенія) — 1 (3), 4. "Приштина" (Косово) — 1 (3)
  • Група С: 1. "Спортінг" (Португалія) — 9 (3), 2. "Андерлехт" (Бельгія) — 6 (3), 3. "Лозніца" (Сербія) — 3 (3), 4. "Халадаш" (Угорщина) — 0 (3)
  • Група D: 1. "Пальма" (Іспанія) — 7 (3), 2. "Любава" (Польща) — 6 (3), 3. "ХІТ" (Україна) — 4 (3), 4. "Олміссум" (Хорватія) — 0 (3)

Дату жеребкування та господаря Фіналу чотирьох УЄФА визначить пізніше. Півфінали пройдуть 2 або 3 травня 2024 року, а через два дні (4 або 5 травня) відбудуться матч за третє місце та фінал.

Ліга чемпіонів з футзалу: що відомо

• У сезоні 2022/23 "Пальма" обіграла у серії пенальті "Спортінг" та вперше здобула титул переможця Ліги чемпіонів.
  • Минулого сезону "Барселона" вперше за десять років не потрапила у фінальну стадію. У нинішньому розіграші каталонці спробують повторити рекорд іспанського "Інтера", який п'ять разів вигравав ЛЧ.
  • "Спортінг" може зіграти у четвертому фіналі поспіль (і у сьомому за вісім років) і встановити рекорд турніру. При цьому лісабонці лише двічі перемагали у вирішальних матчах.
  • Натомість "Бенфіка" одного разу вигравала ЛЧ — у 2010 році, коли по пенальті здолала "Інтер".