"Набрали бали для олімпійської кваліфікації". Тренер збірної України з дзюдо оцінив результати на Грендслемі в Токіо

"Набрали бали для олімпійської кваліфікації". Тренер збірної України з дзюдо оцінив результати на Грендслемі в Токіо

Ексклюзивно
"Набрали бали для олімпійської кваліфікації". Тренер збірної України з дзюдо оцінив результати на Грендслемі в Токіо
Дільшот Халматов. Фото: IJF

Ексклюзивний коментар тренера збірної України для Суспільне Спорт.

У столиці Японії Токіо завершився Грендслем з дзюдо, що дає змогу отримати рейтингові бали для олімпійської кваліфікації. Останній турнір у 2023 році на цьому рівні пройшов 2-3 грудня.

Загалом учасниками змагань у столиці Японії стали 506 дзюдоїстів з 84 країн світу. Україна на останній Грендслем року делегувала сім учасників: п'ятеро змагалися у чоловічій сітці, а дві були представлені у жіночій.

Грендслем у Токіо пропустили через проблеми зі здоров'ям Дар'я Білодід та Богдан Ядов. Натомість у заявці були Дільшот Халматов та Юлія Курченко, які впродовж сезону здобували медалі на цьому рівні.

За підсумками виступів у Токіо жоден з українських дзюдоїстів не вийшов у плей-оф. Відтак, Україна завершила 2023 рік з вісьмома нагородами Грендслем, які здобула на попередніх етапах.

Після завершення змагань у Токіо тренер збірної України з дзюдо Віталій Дуброва ексклюзивно поспілкувався із Суспільне Спорт. У коментарі наставник команди оцінив результати "синьо-жовтих" на останньому Грендслемі року.

  • Про турнір у Токіо
"Звичайно, ми б хотіли, щоб результати були кращі. Та турнір був дуже сильний. Також далася взнаки акліматизація. Нам було дуже важко акліматизуватися. Виступали вже на 3-4 день, цього часу дуже мало. Спортсмени не дуже добре себе почували, враховуючи різницю у часі. Змагання починалися о 9-й ранку за місцевим часом, це 2-га ночі за Києвом. Якщо не проходити цю часову акліматизацію, то досить важко. Усі нагороди в Японії ми здобували, коли команда приїжджала за 10-12 днів до початку змагань".

"Зараз така ситуація, що у нас не було можливості дістатися Токіо завчасно. Тому не вдалося показати результати, на які сподівалися. Та, все ж таки, деякі спортсмени набрали потрібні бали для олімпійської кваліфікації. Це турнір серії Grand Slam, тож навіть за одну перемогу Балевський та Свідрак отримали по 160 балів".

  • Про те, хто найкраще з українців проявив себе на турнірі у Токіо

"Найкраще себе проявив саме Михайло Свідрак. Він по шидо поступився призеру Олімпіади, ексчемпіону світу – Кассе. Міша був близький до перемоги, але, на жаль, на мій погляд, не вистачило досвіду. Також Артем Лесюк непогано боровся з ексчемпіоном світу з Грузії. Артем вигравав за попередженнями, але у додатковий час припустився помилки".

"Набрали бали для олімпійської кваліфікації". Тренер збірної України з дзюдо оцінив результати на Грендслемі в Токіо
Михайло Свідрак. Фото: IJF
  • Про олімпійську кваліфікацію
"Ми продовжуємо працювати, олімпійська кваліфікація триває. У нас пік форми був на чемпіонаті Європи. До того ж, відсутність лідерів збірної далася взнаки. Та ми рук не опускаємо, працюємо далі. Вже з 9-го грудня основна команда вирушає до Туреччини на тренувальний збір. А другі-треті номери збірної з 15-го до 26-го грудня тренуватимуться у Конча-Заспі. Вони трішки пізніше розпочинаю, тому що 11-го грудня у нас команда братиме участь у турнірі «Стінка на стінку» в Монако. Саме туди поїдуть другі-треті номери, не основний склад".
  • Про стан здоров'я Дар'ї Білодід та Богдана Ядова

"Вони відновлюються, все гаразд. Білодід та Ядов поїдуть з нами до Туреччини. Сподіваюся, що вже там вони зможуть тренуватися у повному обсязі, зі 100% навантаженням. Так, щоб на наступний сезон бути повністю готовими та повернутися до основної команди".

Що відомо?

  • У 2023 році Україна завоювала вісім медалей на турнірах серії Грендслем: одне "золото", одне "срібло" та шість бронзових нагород. Єдину перемогу ще на початку сезону здобув Богдан Ядов, виборовши золоту медаль у Парижі.
  • На Грендслем у Токіо допустили 28 "нейтральних" спортсменів, які вибороли на турнірі два "золота" та чотири "бронзи".
  • Дзюдо стало першим видом спорту, у якому атлетів з Росії та Білорусі допустили на великий турнір — чемпіонат світу 2023 року — у нейтральному статусі після оновлення рекомендацій Міжнародним олімпійським комітетом. Через це Україна бойкотувала світову першість.
На початок