Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
"Побачив бажання рости". Микола Зоц — про підсумки етапу Кубка світу в Естерсунді та виступ Меркушиної у персьюті

"Побачив бажання рости". Микола Зоц — про підсумки етапу Кубка світу в Естерсунді та виступ Меркушиної у персьюті

Ексклюзивно
"Побачив бажання рости". Микола Зоц — про підсумки етапу Кубка світу в Естерсунді та виступ Меркушиної у персьюті
Микола Зоц. Фото: Суспільне Спорт

Ексклюзивний коментар старшого тренера жіночої збірної для Суспільне Спорт.

Жіноча збірна України завершила виступи на першому етапі Кубка світу з біатлону. Останню гонку переслідування в складі "синьо-жовтих" пробігла Анастасія Меркушина — 41-ше місце.

Найкращим особистим результатом українок в Естерсунді стало 22-ге місце Ірини Петренко в індивідуальній гонці. У командних стартах топрезультатом стала восьма сходинка класичної змішаної естафети за участю Петренко і Христини Дмитренко.

Жіноча збірна вже почала планувати на другий етап сезону в австрійському Гохфільцені. До складу з шести спортменок після відновлення повертається лідерка Юлія Джима; довикликали в статусі запасної з Кубка IBU і Олену Городну.

Старший тренер жіночої збірної Микола Зоц в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт підбив підсумки етапу в Естерсунді, оцінив виступ Анастасії Меркушиної у персьюті та розповів про нинішній стан Юлії Джими перед поверненням на Кубок світу, серед іншого.

  • Про результат Меркушиної в гонці переслідування:
"Цей старт більше розглядали на подальші етапи. По трасі — Анастасія [була] зовсім інша, ніж в естафеті. Але за стрільбою поки стоїть на місці. Проте все залежить від неї. Звісно, що допомогти в естафеті цього сезону вона нам ще зможе, але за великим рахунком їй потрібно пройти психологічний шлях, до того ж немаленький".

"На першому рубежі два промахи — забагато для таких контактних гонок. Одна з хиб взагалі безтолкова, на такому рівні таких не можна припускатися. Але треба ще побачити: можливо, палець замерз".

"Що я бачу: йде довге звикання до нового прикладу, літом ця проблема була. Гадаю, що спортсмени мають рости та їхати на Кубок світу, щоб бути кращими, а не просто учасниками".

Біатлон
Анастасія Меркушина. Фото: Biathlon.com.ua / Dmytro Yevenko
  • Що побачив на першому етапі Кубка світу:

"Насамперед бажання рости — і це основне, з чого можна робити висновок. Тоді і в тренера є бажання з [біатлоністками] працювати. Бажання на цьому рівні боротися — це основне. Решта — робочі моменти, які виправляються".

  • Про стан Юлії Джими перед другим етапом:

"Вона приїжджає у Гохфільцен. Стан наче нормальний, але без офіційних стартів важко сказати, як одразу виглядатиме на Кубку світу. Але зі станом здоров'я все нормально. Зустрічаємося з нею в Обертілліасі 4 грудня".

Біатлон
Юлія Джима. Фото: Dmytro Yevenko / biathlon.com.ua
  • Про виклик Олени Городної на Кубок світу:
"Не обійдемося без допомоги юніорок, на наступний рік — точно. У нас є спортсменки гідного рівня, але треба, щоб вони розуміли: без конкуренції деякі розслабилися і рости не будуть".

"Олена зарекомендувала себе, як для такого віку, на Кубку IBU. І це більше не для допомоги команді, а для її росту. Щоб вона подивилася на тренування, як поводяться дорослі біатлоністи, еліта. Більше для її прогресу. Та й підстраховка буде. Гадаю, на тому рівні, на якому була в Кубку IBU, вона не гірше буде за тих, хто був на Кубку світу".

  • Про наступні старти Олени Білосюк:

"Розмовляв з Олександром Кравченком. [Білосюк] приїде в Ідре на другий етап Кубка IBU. Чи буде стартувати, там уже на місці вирішать. Вона все ж злітала у Київ, не стояла на снігу — треба певний час. Тож у Ідре — під питанням, а в Шушені точно [бігтиме]".

Кубок світу з біатлону: що відомо?

  • Другий етап у Гохфільцені стартуватиме в п'ятницю, 8 грудня. До програми трьох змагальних днів увійдуть шість стартів: спринти, гонки переслідування та класичні естафети.
  • Юлія Джима бігтиме на Кубку світу вперше з 18 березня, коли посіла 83-тє місце спринту на своєму єдиному старті в норвезькому Голменколлені.
  • Олена Городна дотепер проводила лише одну гонку на рівні Кубка світу: в березні 2022 року вона стала 85-ю в спринті естонського Отепя.
  • Поза складом на другий етап Кубка світу залишаться Дар'я Блашко та Любов Кип'яченкова. В Естерсунді обидві біатлоністки провели по два старти (без залікових очок в особистих гонках).
На початок