Біатлон: Кубок IBU
Біатлон: Кубок IBU
Україна через курйоз на стрільбищі не змогла поборотися за топ-6 змішаної естафети на Кубку IBU: що сталося

Україна через курйоз на стрільбищі не змогла поборотися за топ-6 змішаної естафети на Кубку IBU: що сталося

Ексклюзивно
Україна через курйоз на стрільбищі не змогла поборотися за топ-6 змішаної естафети на Кубку IBU: що сталося
Фото: Pavlo Zarovetskyi / biathlon.com.ua

На етапі Віталія Мандзина українці раптово втратили дуже багато часу.

Збірна України посіла дев'яте місце в класичній змішаній естафеті Кубка IBU на етапі у фінському Контіолахті. "Синьо-жовті" програли понад шість хвилин четвірці переможців з Норвегії.

Після етапу Олени Городної команда посідала проміжне сьоме місце, а після чотирьох хиб Олександри Меркушиної йшла вже восьмою. На третій етап у складі збірної першим із чоловіків вибігав Віталій Мандзин.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор Кубка IBU з біатлону. Дивіться наживо усі гонки сезону на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

Найбільше часу — майже хвилину — команда втратила за підсумками "стійки" Мандзина на шостому вогневому рубежі. Причиною для цього став технічний курйоз з лижами у 20-річного біатлоніста.

Що сталося на другій стрільбі Віталія Мандзина?

  • Українець підходив до стрільбища сьомим, з відставанням у 20 секунд від суперника з Китаю на межі топ-6. Позаду українець "віз" фіна Гейкі Лайтінена, більше 30 секунд йому програвав австрієць Максиміліан Проссер.
  • Мандзин закрив усі п'ять мішеней з трьох запасних патронів. Суперник українця з Китаю Лі Хьюжі натомість пішов на коло штрафу, запасний патрон мав використати й австрієць Проссер.
  • Мандзин врешті повернувся на коло із затримкою — відставання від лідера становило вже більше чотирьох хвилин. А збірна опустилася на дев'яте місце — останнє серед збірних, які не були зняті з гонки як колові.

Чому Віталій Мандзин затримався на вогневому рубежі?

Біатлоніст в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт пояснив, що на виході з рубежу втратив кріплення на лижі. Своє останнє коло Мандзин пробігав на двох різних лижах — йому надали одну з двох змагальних лиж Руслана Ткаленка, який мав бігти четвертий етап у складі України.

"На рубежі все було нормально. Просто я після виходу з килимка зачепився лижею за нього — килимки не прикручуються до землі, там якась штука, яка їх прикручує. І мене розвернуло, я впав біля самого рубежа, вирвав кріплення з лижі. Я почав лижу назад встромлювати біля килимка і бачу, що кріплення вирване та поломане. Поки мені дали лижу Руслана [Ткаленка] гоночну, яка чекала на його старт. Я біг на останнє коло на одній своїй лижі, а інша була [Ткаленка]", — розповів Віталій після фінішу.

"Я довго чекав на лижу. У Контіолахті вихід з рубежу треба ж об'їхати. І коли лише я його об'їхав, мені дали ту лижу. Інакше я б виходив з фіном майже одразу".

Через ситуацію з Мандзиним Ткаленко мусив пробігати свій етап з однією тренувальною лижею. У збірній, пояснив Віталій, не планують подавати апеляцію на результати старту — порушень з боку організаторів в інциденті не було.

"За що тут подавати [протест]? Це ж не вони винні, а ми, бо не мали підготовленої лижі. Виходить, що Руслан [Ткаленко] виходить на старт, а в нього одна лижа лише готова. І він питає, що йому робити — кажуть, бери тренувальну".

"Ми ще до останнього думали, чи його тренувальна лижа пройде. Пробіг гонку з однією тренувальною лижею, а однією — гоночною. Тут нема чого подавати [апеляцію], вони ні в чому не винні. Це просто килимки — я і на тренуваннях, бувало, чіплявся за них. Але це вже нюанси. Прикро, але так мало бути".

Кубок IBU з біатлону: що відомо?

  • Збірна України закрила етап у Контіолахті 10-м місцем в одиночній змішаній естафеті за участю Ксенії Приходько та Романа Боровика.
  • Другий етап на Кубку IBU стартує в п'ятницю, 8 грудня, у шведському Ідре. До програми увійдуть шість особистих гонок: чотири спринти й дві гонки переслідування.
  • Мандзин показав найкращий результат українців в індивідуальній гонці Контіолахті — 14-те місце. У спринті він фінішував на межі залікової зони (40-й).
На початок