Українські стрибуни Марусяк та Калініченко дебютували у новому сезоні Кубка світу зі стрибків з трампліна

Українські стрибуни Марусяк та Калініченко дебютували у новому сезоні Кубка світу зі стрибків з трампліна

Українські стрибуни Марусяк та Калініченко дебютували у новому сезоні Кубка світу зі стрибків з трампліна
Євген Марусяк. Фото: Getty Images

Як минули перші змагання Кубка світу за участі українців.

Українські стрибуни Євген Марусяк та Віталій Калініченко дебютували у новому сезоні Кубка світу зі стрибків з трампліна. Сталося це у норвезькому Ліллегаммері, де відбувся другий етап турніру.

Перший етап нинішнього сезону Кубка світу пройшов наприкінці листопада у фінській Руці. Однак Марусяк та Калініченко пропустили змагання у Фінляндії. Відтак, дебютні старти у межах Кубка світу сезону 2023/24 Марусяк та Калініченко провели саме в Ліллегаммері.

Як минули перші змагання Кубка світу за участі українців?

  • У кваліфікаційному раунді другого етапу зі стрибків з нормального трампліна (98 метрівПочаток розрахункової лінії.) взяли участь 62 стрибуни, до основного проходили 50 з них, які отримали кращі оцінки за підсумками однієї спроби.
  • До основного раунду відібралися обидва українці: Марусяк посів 41-е місце з результатом 110.1 бала, а Калініченко став 48-м (108.1 бала).
  • В основному раунді після першої спроби визначалися топ-30 спортсменів. Марусяк стрибнув на 89.5 метра, отримавши 111.8 бала, Калініченко — на 82 м (106.9 бала).
  • У підсумку обидва стрибуни не пройшли до топ-30. Марусяк посів 48-е місце, Калініченко — 50-е.
  • Переможцем етапу в Ліллегаммері став австрієць Штефан Крафт, який за два стрибки сумарно отримав 296.7 бала. Для австрійського стрибуна ця перемога стала другою поспіль у нинішньому сезоні Кубка світу.

Наступний етап Кубка світу відбудеться у німецькому Клінгенталі. У межах третього етапу стрибуни змагатимуться 8-10 грудня на великому трампліні.

Кубок світу зі стрибків з трампліна: що відомо?

  • На заключному етапі попереднього сезону Євген Марусяк встановив рекорд України за дальністю стрибків з трампліна – в словенській Планиці українець стрибнув на 213.5 метра.
  • За підсумками попереднього сезону Марусяк встановив рекорд України за набраними очками та місцем у загальному заліку Кубка світу.
  • Марусяк – володар найкращого результату України в історії на рівні Кубка світу: 18-е місце на етапі в Планіці.
  • Найкращим результатом Віталія Калініченка на рівні Кубка світу залишається 40-е місце на етапі в польському Закопане у 2021 році.
  • До кінця 2023 року стрибуни проведуть ще два етапи: окрім змагань у Клінгенталі 8-10 грудня, на спортсменів очікує етап у швейцарському Енгельберзі, який пройде 15-17 грудня.
На початок