"Урок на майбутнє". Жіноча збірна Іспанії з футболу програла вперше з чемпіонату світу-2023

Матч Іспанія - Швейцарія в Лізі націй. Фото: AP Photos

Поступились Італії у Лізі націй.

Жіноча збірна Іспанії з футболу зазнала першої поразки з тріумфального чемпіонату світу-2023. У матчі п'ятого туру Ліги націй іспанки поступились команді Італії з рахунком 2:3.

Іспанія розпочала перший в історії розіграш жіночої Ліги націй у статусі чинного чемпіона світу. "Фурія роха" вперше виграла мундіаль влітку 2023 року, здолавши Англію у вирішальному матчі (1:0).

Невдовзі після фіналу іспанські футболістки відмовились грати за збірну через інцидент під час церемонії нагородження, коли вже експрезидент Королівської іспанської футбольної федерації Луїс Рубіалес без згоди поцілував у губи нападницю Дженні Ермосо. Результатом інциденту стала відставка очільника організації та зміна тренерського штабу.

Напередодні дебюту Іспанії в Лізі націй футболістки погодилися припинити бойкот. І стартували з чотирьох перемог у Лізі А, закріпившись на першому місці у групі. Однак в матчі п'ятого туру Іспанія зазнала першої поразки.

Як минув матч Іспанія — Італія

• У домашній грі з Італією господарки відкрили рахунок на 12-й хвилині зусиллями Атенеа дель Кастільйо.
  • Проте Італія відповіла трьома голами за 18 хвилин у другому таймі — відзначились Валентіна Джачінті, Мікела Камб'ягі та Елена Лінарі.
  • Естер Гонсалес скоротила відставання на 76-й хвилині, однак відігратись іспанки не зуміли — 3:2 на користь Італії.

Ліга націй (жінки). П'ятий тур

Іспанія — Італія 2:3

Голи: Дель Кастільйо, 12, Гонсалес, 76 — Джачінті, 46, Камб'ягі, 57, Лінарі, 64

Що означає поразка збірної Іспанії

• Іспанія програла вперше з чемпіонату світу 2023 року. Тоді на груповому етапі майбутніх чемпіонок обіграла Японія, причому з розгромним рахунком — 4:0.
  • Перервалась переможна серія іспанок, яка склала вісім матчів. Після поразки від японок "Фурія роха" виграла чотири матчі плей-оф ЧС-2023 та чотири стартові поєдинки Ліги націй.
  • Попри поразку, Іспанія кваліфікувалась у півфінал Ліги націй, гарантувавши собі перше місце у групі завдяки результату у іншому поєдинку групи — Швеція програла Швейцарії 0:1.
"Це урок на майбутнє. Добре, що ми кваліфікувались [у півфінал]. Сьогодні поле було погане, але це не виправдання. Треба добре проаналізувати [цей матч] і думати про гру проти Швеції. Однією з цілей у цьому турнірі було вийти до півфіналу, і ми цього досягли", — сказала після матчу головна тренерка Іспанії Монсеррат Томе.

Ліга націй (жінки). Ліга А, група 4

1. Іспанія — 12 очок (5 матчів), 18:6 (різниця голів)
  2. Швеція — 7 (5), 5:5
  3. Італія — 7 (5), 5:5
  4. Швейцарія — 3 (5), 2:14

• Останній матч на груповому етапі Ліги націй Іспанія проведе 5 грудня — на виїзді зіграє із Швецією.
  • Крім Іспанії, у півфінал турніру достроково вийшла збірна Франції. На два останніх місця претендують Нідерланди, Англія і Бельгія (група 1) та Німеччина і Данія (група 3).
  • Півфінали, фінал і матч за третє місце Ліги націй відбудуться у лютому 2024 року. Фіналістки турніру отримають путівки на Олімпійські ігри в Парижі. Франція гарантовано зіграє на Олімпіаді як господар турніру, тож у разі виходу команди у фінал Ліги націй другу путівку отримає збірна, що посяде третє місце.