Уряд України доручив розробити порядок допуску глядачів на трибуни спортивних змагань

Уряд України доручив розробити порядок допуску глядачів на трибуни спортивних змагань

Уряд України доручив розробити порядок допуску глядачів на трибуни спортивних змагань
Українські вболівальники. Фото: AP Photos

Наразі спортивні заходи в країні проводяться без вболівальників.

Кабінет Міністрів України доручив Міністерству молоді і спорту, МВС та безпековим органам розробити порядок допуску глядачів на трибуни із додержанням безпекових умов. Про це повідомляється на сайті Мінмолодіспорту.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україні було запроваджено воєнний стан. На час його дії спортивні заходи проводяться без глядачів.

У лютому 2023 року Українська асоціація футболу (УАФ) повідомляла, що веде діалог з Мінмолодіспорту та обласними військовими адміністраціями щодо можливості обмеженого допуску вболівальників на трибуни. Мінмолодіспорту також заявляло про намір розробити безпекові умови для допуску глядачів на спортивні змагання.

Що означає доручення Кабміну

  • Мінмолодіспорту спільно з МВС, безпековими відомствами та обласними військовими адміністраціями розробляє алгоритм, який зробить спортивні заходи доступними та максимально безпечними для глядачів.
  • Спортивне відомство звертає увагу, що після погодження усіх деталей для впровадження цього рішення Міністерство окремо оголосить, коли глядачі зможуть повернутись на трибуни.
  • Як зазначає пресслужба Мінмолодіспорту, безпека має бути головним пріоритетом кожного спортивного заходу.
"Повернення уболівальників допоможе стадіонам та клубам знову бути фінансово спроможними, та й жодна телетрансляція повністю не замінює емоції стадіону. Але першочергове питання для нас — безпека глядачів та спортсменів", — заявив в.о. міністра молоді і спорту Матвій Бідний.

Що відомо

  • Попри заборону, деякі футбольні клуби України проводять матчі з невеликою кількістю уболівальників на трибунах.
  • У вересні КДК УАФ покарав відразу декілька клубів УПЛ за присутність фанатів на трибунах під час матчів. Зокрема, були оштрафовані ЛНЗ, "Полісся" та "Оболонь".
  • Наприкінці минулого сезону УПЛ штрафи за невиконання вимог щодо глядачів отримали "Верес", "Минай", "Чорноморець" та "Полісся".
На початок