Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
"Будемо конкурувати". Артем Прима розповів про очікування від першої чоловічої естафети сезону Кубка світу з біатлону

"Будемо конкурувати". Артем Прима розповів про очікування від першої чоловічої естафети сезону Кубка світу з біатлону

Ексклюзивно
"Будемо конкурувати". Артем Прима розповів про очікування від першої чоловічої естафети сезону Кубка світу з біатлону
Артем Прима. Фото: Дмитро Євенко / biathlon.com.ua

Ексклюзивний коментар лідера збірної України для Суспільне Спорт.

У шведському Естерсунді після дводенної перерви поновилися змагання першого етапу Кубка світу з біатлону. Після жіночої естафетної гонки на старт вийдуть чоловіки.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться наживо усі гонки сезону на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

Україна бігтиме естафету у складі Артема Тищенка, Артема Прими, Тараса Лесюка і Антона Дудченка. Для 36-річного Прими естафета буде вже другим стартом в Естерсунді в листопаді. Біатлоніст брав участь у класичній змішаній естафеті, яку українці завершили на восьмому місці.

Вдруге поспіль Прима бігтиме другий етап в естафеті, після Артема Тищенка. Такий самий стартовий порядок українці мали у березні в Естерсунді, коли відбулася заключна чоловіча естафета сезону 2022/23.

В ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт після оголошення складу Прима поділився очікуваннями від прийдешнього старту, окреслив цілі для команди і розповів про своє місце в стартовому складі України.

  • Про настрій перед естафетою

"Нормальний, все чудово. І по самопочуттю все непогано. Побачимо, як все буде на лижні. Що стосується рішення тренера — знав і до цього плюс-мінус, хто бігтиме, було прогнозовано. Склад бойовий, все файно".

"Побачимо, як буде [на естафеті], хлопці налаштовані по-бойовому. В Естерсунді є поривчастий вітер, бачимо його на стрільбищі. Гадаю, [під час естафети] буде та сама погода, мороз туди-сюди 1-2 градуси, але все буде приблизно однаково. Але будемо боротися та конкурувати".
  • Про вихід Прими на другий етап естафети

"Немає нічого такого, готовий бігти будь-який етап. Але все ж найулюбленіший — перший, звик його бігти. Проте коли є Тищенко на етапі Кубку світу, то я поступаюся йому. Він біжить перший, а я — другий. Це вже не вперше, тренер ставив і до цього, все нормально".

"[Тренер] розставляє по-своєму, на щось розраховує. Все нормально, можна комбінувати, кожен етап можна працювати та бігти".

  • Про шанси пройти до топ-6 чоловічої естафети

"Все можливо, але треба дивитися нормально на речі. Початок сезону, перші гонки були важкі, хлопцям треба розбігатися. На те треба три-чотири гонки".

"Звісно, ніхто не виходить абияк, всі виходять на старт по-бойовому, кусаються та біжать. Будемо намагатися конкурувати за топ-6 чи топ-8. Буде видно по факту на момент старту".

Кубок світу з біатлону: що відомо?

  • Початок естафетної гонки серед чоловіків у Естерсунді 30 листопада — о 16:20 за київським часом.
  • Артем Прима пропускав перший особистий старт сезону Кубка світу — чоловічу індивідуальну гонку, де найкращим результатом українців стала 38-ма сходинка Артема Тищенка.
  • Україна востаннє проходила на подіум чоловічої естафети Кубка світу в березні 2020 року. Тоді "срібло" в чеському Новому Месті вибороли Прима, Сергій Семенов, Руслан Ткаленко і Дмитро Підручний.
На початок