Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
"Треба боротися". Юрай Санітра назвав ціль для України у першій естафетній гонці Кубка світу з біатлону

"Треба боротися". Юрай Санітра назвав ціль для України у першій естафетній гонці Кубка світу з біатлону

Ексклюзивно
"Треба боротися". Юрай Санітра назвав ціль для України у першій естафетній гонці Кубка світу з біатлону
Фото: Сергій Захарченко/Суспільне Спорт

Ексклюзивний коментар тренера збірної для Суспільне Спорт.

Чоловіча збірна України з біатлону готується до поновлення виступів у Кубку світу. Наступний старт команди – класична естафета, яка відбудеться у четвер, 30 листопада, о 16:20.

Чоловіча естафета буде третім стартом для біатлоністів у межах Кубку світу. Сезон на цьому рівні біатлоністи відкрили змішаними естафетами та індивідуальними гонками. У першій Україна виступила тандемом Артема Тищенка і Анастасії Меркушиної (восьме місце), а найкращий результат у другому старті належить тому-таки Тищенку – 38-е місце.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор Кубка світу та Кубка IBU з біатлону. Дивіться наживо усі гонки сезону на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

Саме Артем Тищенко першим в українців бігтиме чоловічу естафету. Також до складу команди на цю гонку тренер Юрай Санітра включив Артема Приму, Тараса Лесюка та Антона Дудченка. Наставник "синьо-жовтих" ексклюзивно для Суспільне Спорт розповів, що мав різні варіанти з формуванням заявки, але використав для цього інформацію з тренувань збірної.

Перед чоловічою естафетою в Швеції старший тренер збірної України ексклюзивно поспілкувався із Суспільне Спорт. У коментарі наставник команди розповів про формування складу на прийдешній старт Кубка світу та оцінив погодні умови в Естерсунді.

  • Про склад збірної на естафету
"Що стосується складу естафети, то було кілька питань. По першому етапу думали, Тищенко чи Прима, вирішили, що Тищенко. Потім було питання по третьому етапу, вирішували між, Лесюком, Насиком і Цимбалом. Вирішили, що дамо можливість Лесюку, який показав у цьому році хороший прогрес. У нього в кар'єрі лише одного разу була можливість бігти естафету — у Гохфільцені. Тому хочу побачити, як він впорається з емоціями та тиском. Наразі інших варіантів немає. Буду очікувати, що хлопці повторять [точність] стрільби з індивідуальної гонки, але й очікую інший рух по трасі, ніж було [на попередній гонці].
  • Про погодні умови в Естерсунді

"Погодні умови? І холодно, і вітер сильніший. [У день естафети] має бути слабший вітер, тому будемо очікувати, що нам підготує погода. Але всі будуть в рівних умовах, треба боротися. Минулого року ми показали дуже гарний результат тут, в естафеті, якщо вийде це повторити — буду дуже радий. Який результат буду вважати гарним? Конкуренція у чоловічих естафетах дуже сильна — 10-12 сильних команд. Нам було б важливо, щоб перед нами не були команди Чехії, Фінляндії, Швейцарії, бо це головні суперники у заліку Кубка націй".

Розклад першого етапу Кубка світу (Естерсунд, Швеція)

  • 29 листопада. 16:20. Естафета — жінки
  • 30 листопада. 16:20. Естафета — чоловіки
  • 1 грудня. 15:45. Спринт — жінки
  • 2 грудня. 15:45. Спринт — чоловіки
  • 3 грудня. 15:00. Гонка переслідування — жінки
  • 3 грудня. 17:00. Гонка переслідування — чоловіки
На початок