Міжнародна рада футболу схвалила тестування тимчасових вилучень гравців: що це означає

Міжнародна рада футболу схвалила тестування тимчасових вилучень гравців: що це означає

Міжнародна рада футболу схвалила тестування тимчасових вилучень гравців: що це означає
Матч АПЛ між "Евертоном" та "Манчестер Юнайтед". Фото: AP Photos

Зміни ще не впроваджені у правила, але будуть протестовані.

Міжнародна рада футболу (IFAB) схвалила тестування змін у футбольних правилах у контексті боротьби з суперечками гравців з арбітрами. Про це повідомила пресслужба організації.

IFAB погодила тестування правил на основі рекомендацій експертів, які працюють в організації. Раніше футбольна та технічна групи Міжнародної ради футболу визначили потенційні варіанти вирішення проблем з поведінкою гравців.

Рішення IFAB запровадити тестування нових правил передбачає суворіші покарання за суперечки з арбітрами та сутички між футболістами, як-от після фінального свистка матчу "Шахтар" – "Антверпен" у Лізі чемпіонів. Їхня імплементація на найвищому футбольному рівні відбудеться лише після успішної апробації у нижчих лігах та розробки відповідних протоколів.

Що передбачає тестування правила тимчасових вилучень?

  • Тимчасові вилучення будуть використовуватися як покарання за суперечки з арбітрами. Раніше видання The Times стверджувало, що футболістів виганятимуть з поля на 10 хвилин.
  • З арбітрами на полі зможуть спілкуватися лише капітани команд так, як це зараз відбувається у регбі.
  • Міжнародна рада футболу продовжить експерименти з використанням суддями натільних камер, які фіксують неналежну поведінку гравців.
  • IFAB погодилися з необхідністю продовжувати покращення напівавтоматичної системи фіксації офсайду, щоб прискорити прийняття рішень щодо визначення положення поза грою.

Окрім схвалення тестування, у Лондоні погодили впровадження пояснень суддівських рішень після перегляду відеоповтору. Цей експеримент успішно провели у ФІФА, де таким чином глядачам арбітри у мікрофон озвучували свою позицію після використання VAR.

Останні зміни у футбольних правилах

  • ФІФА розглядає варіант з внесенням змін в офсайдне правило. Згідно нової концепції, положення поза грою фіксуватимуть лише у тому випадку, якщо гравець у моменту пасу усім тілом знаходиться за лінією останнього захисника, а не лише окремою частиною (головою, ногою та ін.).
  • На чемпіонаті світу 2022 року у Катарі ФІФА використала напівавтоматичну систему фіксації положення поза грою.
  • На початку 2023 року ФІФА закликала підтримати ідею введення тимчасових замін у футболі.
На початок