Визначилися фіналісти чемпіонату світу з футболу U17: хто боротиметься за титул

Німеччина U17. Фото: AP Photos

Як минули півфінальні матчі турніру.

В Індонезії відбулися півфінальні матчі чемпіонату світу з футболу серед збірних у віковій категорії U17. За їхніми підсумками визначилися фіналісти турніру й учасники зустрічі за третє місце.

Серед чотирьох учасників півфінальної стадії ЧС-2023 одразу три збірні продовжували шлях за першим в історії трофеєм на цьому рівні: Аргентина, Німеччина та Малі. Натомість Франція здобула єдиний наразі титул у 2001 році.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор матчів чемпіонату світу з футболу U17 в Україні. Дивіться матчі наживо на каналі Суспільне Спорт та сайті за посиланням.

Учасниками фіналу Франція та Німеччина стали з максимальною кількістю перемог на світовій першості – обидві команди виграли по п'ять матчів. За крок до фіналу ці збірні зіграли з Малі та Аргентиною відповідно.

Як минули півфінали чемпіонату світу U17?

• Обидва півфінали відбулись в один день – у вівторок, 28 листопада. Першими між собою грали Аргентина та Німеччина.
  • У протистоянні з аргентинцями німці вперше на турнірі не змогли обіграти суперника – основний час матчу завершився нічиєю з рахунком 3:3. Ба більше, Німеччина втратила перевагу на 90+7 хвилині, коли у складі Аргентини хеттрик оформив Агустін Роберто.
  • Переможця матчу Аргентина – Німеччина у підсумку визначила серія післяматчевих одинадцятиметрових ударів, яку "альбіселесте" розпочали з двох промахів, тоді як "бундестім" реалізували чотири з п'яти ударів – 4:2, але Аргентина останній удар не виконувала.
  • Натомість збірна Малі до 56-ї хвилини матчу проти Франції була попереду з рахунком 1:0. Однак "ле бле" на 55-й хвилині здобули чисельну перевагу (за грубу гру пряму червону отримав захисник Сулейман Саного) та забили впродовж другого тайму два голи.

Чемпіонат світу-2023 U17. Результати півфіналів

• Німеччина — Аргентина – 3:3 (4:2 – серія пенальті)
  • Франція — Малі – 2:1

Що означають результати півфіналів?

• Франція — претендує на другий титул на рівні чемпіонату світу U17. Попередню перемогу французи здобули на ЧС-2001, розгромивши у фіналі Нігерію (3:0).
  • Німеччина дотепер лише одного разу грала у фіналі світової першості U17 – програла Нігерії у 1985 році.
  • Аргентина вшосте зіграє у матчі за третє місце: дотепер команда тричі виграла та двічі програла.
  • Збірна Малі вдруге зіграє у матчі за третє місце чемпіонату світу U17. Востаннє це було у 2017 році, коли команда програла Бразилії.
  • Фінал ЧС-2023 стане повторенням фіналу Євро-2023 на рівні U17. Чемпіонат Європи у серії пенальті виграла збірна Німеччини.

Що далі на ЧС-2023 U17

• п'ятниця, 1 грудня. 14:00. Аргентина – Малі – матч за третє місце
  • субота, 2 грудня. 14:00. Німеччина Франція – фінал

Чемпіонат світу U17: що відомо?

• Після вильоту чотириразового чемпіона Бразилії звання найтитулованішої збірної збереже Нігерія — п'ять виграних чемпіонатів світу.
  • Попередній чемпіонат світу U17 виграла збірна Бразилії.
  • Україна не брала участі в головному відбірковому турнірі до світової першості — Євро-2023, не пройшовши елітраунд кваліфікації.