"Ця подія не пов'язана з нами". WTA прокоментувала участь тенісисток у виставковому турнірі в Росії

"Ця подія не пов'язана з нами". WTA прокоментувала участь тенісисток у виставковому турнірі в Росії

"Ця подія не пов'язана з нами". WTA прокоментувала участь тенісисток у виставковому турнірі в Росії
Жасміне Паоліні. Фото: AP Photos

В Санкт-Петербурзі виступлять кілька гравчинь з топ-100.

Жіноча тенісна асоціація (WTA) не буде карати тенісисток за участь у виставковому турнірі в Росії. Рішення організації цитує Reuters.

WTA та Асоціація тенісистів-професіоналів (ATP) перестали проводити турніри у Росії після початку повномасштабного вторгнення в Україну. Тенісисти з Росії та Білорусі наразі виступають у нейтральному статусі.

На початку грудня в Санкт-Петербурзі відбудеться виставковий турнір "Трофей Північної Пальміри" за підтримки держкомпанії "Газпром". Участь у турнірі, окрім російських тенісистів, візьмуть деякі представники топ-100 жіночого та чоловічого світових рейтингів.

Зокрема, у Санкт-Петербурзі вирішили зіграти півфіналіст Вімблдона-2019 Роберто Баутіста-Агут з Іспанії (№57 ATP), серб Ласло Дьєре (№33), француз Адріан Маннаріно (№22), а також італійка Жасміне Паоліні (№30 WTA), казахстанка Юлія Путінцева (№68) та болгарка Вікторія Томова (№79).

У WTA заявили, що не підтримують виставковий турнір, однак гравчинь, які візьмуть у ньому участь, не будуть карати, оскільки це не є офіційним змаганням.

"Ця подія не пов'язана з WTA, і WTA не підтримує її проведення. Гравчині змагаються в турі WTA як незалежні підрядниці і, на свій розсуд, мають можливість брати участь у виставкових заходах під час міжсезоння без штрафних санкцій", — заявили в організації.

При цьому ATP відмовилась надати Reuters коментар щодо турніру в Росії.

Росіяни в тенісі: що відомо

  • У 2023 році Вімблдон, на відміну від минулого сезону, дозволив зіграти на турнірі тенісистам з Росії та Білорусі.
  • Таке рішення, ухвалене в березні, організатори пояснили тиском з боку керівних органів, що у 2022-му позбавили мейджор рейтингових очок.
  • WTA відреагувала на заяву Еліни Світоліної під час Вімблдону-2023 та дозволила українкам не тиснути руку росіянкам.
На початок