"Дуже вдалий жереб". Капітан збірної України — про суперника у кваліфікації Кубка Біллі Джин Кінг та виклик Світоліної

"Дуже вдалий жереб". Капітан збірної України — про суперника у кваліфікації Кубка Біллі Джин Кінг та виклик Світоліної

Ексклюзивно
"Дуже вдалий жереб". Капітан збірної України — про суперника у кваліфікації Кубка Біллі Джин Кінг та виклик Світоліної
Еліна Світоліна. Фото: AP Photos

Ексклюзивний коментар Михайла Філіми для Суспільне Спорт.

Жіноча та чоловіча збірні України отримали наступних суперників у Кубку Біллі Джин Кінг та Кубку Девіса відповідно. Жінки зіграють з Румунією, чоловіки — із США.

Жіноча збірна України здобула право зіграти у відбірковому раунді Кубка Біллі Джин Кінг завдяки достроковій перемозі над Нідерландами з рахунком 3:1. У протистоянні з Румунією українки будуть змагатись за вихід до фінальної частини турніру.

Натомість чоловіча збірна України отримала можливість зіграти у кваліфікації фінального турніру Кубка Девіса-2024 у протистоянні з Колумбією, вигравши матчеву зустріч з рахунком 3:2. Україна отримала у суперники рекордсмена Кубка Девіса – збірну США, яка виграла турнір 32 рази.

Результати жеребкування в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт оцінив капітан збірної України з тенісу Михайло Філіма. Фахівець поділився думками про збірні Румунії та США і розповів про ситуацію з Еліною Світоліною, яка не брала участі у зустрічі з Нідерландами.

  • Про збірну Румунії

"Я дивився їхній останній матч. Лідеркою цієї збірної є Ана Богдан, на цей момент вона 66-та у світі. Другий номер цієї збірної Мова про 127-му ракетку світу Єлену-Габріелу Русе.перебуває вже поза першою сотнею. Також у них є досвідчена гравчиня [Моніка] Нікулеску, яка дуже незручно та нестандартно грає. Вона вміє грати пару. В принципі, з усіх варіантів, які ми могли отримати, це дуже вдалий жереб. Плюс, знову ми будемо проводити домашній матч, але лише номінально. На жаль, гратимемо на нейтральній території".

  • Про те, де жіноча збірна України проведе номінально домашній матч

"Наразі це невідомо. Найближчим часом я буду зв’язуватися з усіма дівчатами. У першу чергу ми маємо дійти згоди щодо покриття, на якому покритті буде комфортніше грати проти збірної Румунії. Від цього ми вже будемо відштовхуватися. Наприклад, якщо вони скажуть, що має бути ґрунт, то, можливо, це знову буде Туреччина. У квітні там вже мають бути теплі погодні умови. Якщо ми вирішимо грати на харді, то, можливо, це буде Вільнюс".

  • Про виклик у збірну Еліни Світоліної
"Звичайно, вона отримає виклик. На жаль, Еліна не змогла долучитися до останнього матчу через травму. Я з нею вчора спілкувався, вона вже почала підготовку та відновлювання на корті. Тому я сподіваюся, що вона зможе долучитися до лав збірної на наступний матч".
  • Про те, як готуватиметься команда

"На жаль, Кубок Біллі Джин Кінг [проходить] тільки два тижні на рік. Тому кожен гравець у цей період підготовки до сезону працює за індивідуальним планом зі своєю особистою командою. Я просто знаю, де й хто. А вже безпосередньо перед матчем ми збираємося за тиждень до поєдинку і готуємося".

  • Про склад України на матч проти Румунії

"Попередня заявка подається за чотири тижні до початку матчу, вона не є офіційною. Заявка надсилається на Міжнародну тенісну федерацію і потім, за правилами, можна робити дві заміни. Гадаю, десь на початку січня ми будемо знати наш склад і будемо знати склад суперників".

  • Про суперника України у Кубку Девіса – збірну США
"Я можу від себе сказати, якщо брати рейтинг, я знаю, що у топ-100 світового рейтингу аж 9 чи 10 гравців зі США. Тому вони можуть зібрати три склади, це дуже потужна збірна. Нам буде важкувато з ними боротися. Втім, це спорт, все може бути. Я сподіваюсь, як мінімум, ми будемо грати тим складом, який був на останньому матчі. Можливо там будуть якісь невеличкі зміни. Я знаю, що на 90 відсотків матч відбудеться у Вільнюсі на хардовому покритті".

Що відомо

  • Матчі кваліфікації фінального турніру Кубка Девіса відбудуться 2-3 та 3-4 лютого 2024 року. Переможці цієї стадії зіграють.
  • Натомість матчі відбіркового раунду Кубка Біллі Джин Кінг за участі українок пройдуть 12-13 квітня 2024 року.
  • Чинним переможцем Кубка Девіса є збірна Італії, Кубка Біллі Джин Кінг — збірна Канади.
На початок