Біатлон: Кубок світу
"Хочеться більшого". Ірина Петренко показала найкращий результат за 6 років в особистих гонках на Кубку світу з біатлону

Ексклюзивно
Ірина Петренко. Фото: Biathlon.com.ua / Dmytro Yevenko

Що сказала про свій виступ українська біатлоністка.

Першим особистим стартом сезону Кубка світу з біатлону стала жіноча індивідуальна гонка. Її Україна закінчила з двома фінішами у заліковій зоні: Ірина Петренко посіла 22-е місце, а Анна Кривонос уперше в кар'єрі потрапила до топ-40.

Для Ірини Петренко індивідуальна гонка в Естерсунді стала першою за два сезони на рівні Кубка світу. У минулому сезоні біатлоністка виступила лише в естафеті, після чого не бігла старти через хворобу. А у перший змагальний день нового сезону виступила у змішаній естафеті, де разом з командою посіла восьме місце.

Фінішем на 22-й позиції Петренко показала найкращий результат за шість років на рівні Кубка світу. Востаннє так високо українська біатлоністка фінішувала ще у грудні 2017-го — гонку переслідування закінчила 17-ю. Загалом ж цей результат увійшов до топ-10 найкращих у кар'єрі Петренко.

Після завершення гонки біатлоністка дала ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт, у якому оцінила свій виступ. Петренко відзначила, що задоволена ходом по дистанції, але не роботою на вогневих рубежах, заробивши дві штрафні хвилини.

• Про результат в індивідуальній гонці
"Своїм ходом задоволена. На сьогоднішній день стан, мабуть, трішки краще, ніж на естафеті. Єдине, що не сподобалося мені — стрільба, не впоралася я з роботою на вогневих рубежах. А так у принципі все нормально. Чи повернулася я? Треба зачекати, щоб я декілька гонок стабільно провела".

"Починала у принципі акуратно, бо це 15 км. Розуміла, що на фініші треба буде додавати, працювати обережно на вогневих рубежах. Тим паче, що у мене з цим — не те, щоб проблеми, не виходить так, як хочеться.

Звичайно, я задоволена. Не на 100%, але задоволена своєю гонкою. Але, звісно, завжди хочем більшого. Працюємо все літо, віддаємо все, що маємо не для того, щоб займати 22-е місце. Це класно наразі, але хочеться більшого".

• Про проміжні підсумки після перших гонок у сезоні

"Побачила, що можу конкурувати. Не за 50-60 місця, а за більш високі позиції. Чи перевершила я сподівання? Ні на що не розраховувала. Виходила на старт показати свій результат. Нічого собі не надумувала, що я маю бути ось на цьому чи на іншому місці".

Результат Ірини Петренко в індивідуальній гонці в Естерсунді

• Результат: 22-е місце (+3:00.6 хв відставання від переможниці Лізи Віттоцці)
  • Стрільба: 47-е місце, 0+1+0+1 (2:02.9 хв на 20 мішеней)
  • Хід по дистанції: 30-е місце (+2:41.2 хв відставання від найшвидшої Ельвіри Еберг)

Хто така Ірина Петренко?

• 31-річна українська біатлоністка, представниця Чернігівської області.
  • Петренко — срібна призерка чемпіонату світу-2017, що відбувся у Гохфільцені, у складі жіночої естафети.
  • Також у доробку Петренко п'ять медалей Кубка світу з біатлону в естафетних (жіночих та змішаних) гонках. Єдине "золото" вона здобула у 2016 році в Рупольдингу у складі жіночої естафети з Юлією Джимою, Валентиною Семеренко та Оленою Білосюк.
  • Останню медаль на міжнародних стартах Петренко здобула у 2021 році на чемпіонаті Європи у змішаній естафеті.
  • Найкращим результатом Петренко в особистих гонках є 7-е місце на етапі Кубка світу в Контіолахті у 2017 році (гонка переслідування). Загалом на рахунку біатлоністки три фініші у топ-10 на рівні Кубка світу і один (індивідуальна гонка, Кенмор-2016) — на рівні чемпіонату світу.