Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
"Треба колись починати". Христина Дмитренко проведе дебютний старт на Кубку світу з біатлону у складі змішаної естафети

"Треба колись починати". Христина Дмитренко проведе дебютний старт на Кубку світу з біатлону у складі змішаної естафети

Ексклюзивно
"Треба колись починати". Христина Дмитренко проведе дебютний старт на Кубку світу з біатлону у складі змішаної естафети
. Biathlon.com.ua / Pavlo Zarovetskiy

Як тренер збірної України з біатлону пояснив свій вибір.

24-річна Христина Дмитренко дебютує у сезоні 2023/24 на рівні Кубка світу з біатлону. Після трьох сезонів виступів на етапах Кубка IBU біатлоністка отримала шанс виступити за основну команду.

Потрапити до основи жіночої збірної України з біатлону Дмитренко змогла після успішного фінішу сезону 2022/23. На заключних етапах Кубка IBU, які минули в канадському Кенморі, 24-річна біатлоністка показала чотири фініші у топ-20. Один з них навіть виявився медальним — спринт Дмитренко закінчила з "бронзою" — її перша нагорода у кар'єрі на дорослому рівні.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор Кубка світу та Кубка IBU з біатлону. Дивіться наживо усі гонки сезону на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

Сезон Кубка світу з біатлону для дебютантки з України розпочнеться вже у перший змагальний день. Дмитренко увійшла до складу команди на змішану естафету — бігтиме останній, четвертий етап. Попри те, що у заявці на Естерсунд є й інші біатлоністки з досвідом виступів на Кубку світу — зокрема, до складу на змішану естафету не потрапили Дар'я Блашко, Анна Кривонос та Любов Кип'яченкова.

Після визначення складів на змішані естафети тренер жіночої збірної України Микола Зоц дав ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт, у якому пояснив вибір Дмитренко як на змішану естафету, так і у склад на перший етап Кубка світу.

Зоц вважає, що Дмитренко мала дебютувати на рівні гонок Кубка світу з біатлону ще раніше. Ба більше: тренер назвав її однією з лідерок команди, що присутні зараз у Швеції.

"Треба колись починати. Що стосується її, то вона ще влітку зарекомендувала себе тим, що відповідає рівню команди та Кубка світу. Те, що вона раніше тут не з'являлася — питання до інших [тренерів], а може й до неї самої", — сказав Зоц.

"Але зараз дійсно, ті три біатлоністки, що бігтимуть [змішані естафети] — Анастасія Меркушина, Ірина Петренко і Христина Дмитренко — вони є лідерками сьогоднішньої команди. І наразі для цих естафет вони найбільше готові", — додав тренер.

На дорослому рівні Дмитренко лише одного разу бігла змішану естафету — на етапі в Брезно-Осрблі стала 11-ю разом з Денисом Насиком, Андрієм Доценком та Надією Бєлкіною. Тоді Дмитренко також бігла останній етап, під час якого використала два додаткових патрони.

Сезон Кубка світу з біатлону розпочнеться в Естерсунді у суботу, 25 листопада, змішаними естафетами. Спершу відбудеться сингл-мікст (початок о 13:30), після чого — класична змішана естафета (о 15:50).

Хто така Христина Дмитренко?

  • 24-річна українська біатлоністка, представниця Чернігівської області. Дебютантка сезону Кубка світу з біатлону.
  • Першу гонку на рівні Кубка IBU з біатлону Дмитренко провела в німецькому Арбері у січні 2021-го. Сезон 2022/23 став першим повноцінним, у якому біатлоністка виступала лише на дорослому рівні.
  • "Бронза" у спринті на етапі Кубка IBU в Кенморі — найкращий результат і єдина нагорода для Дмитренко на дорослому рівні. Перед цим вона виборювала медалі лише на рівні юніорок — "срібло" у 2016 році в спринті та "бронза" у 2017-му в змішаній естафеті на етапах юніорського Кубка IBU.
На початок