Спортивна гімнастика: ЧС-2023
Спортивна гімнастика: ЧС-2023
Влада Нікольченко скандально відгукнулася про Польщу після змагань. Гімнастку виключили зі складу збірної України

Влада Нікольченко скандально відгукнулася про Польщу після змагань. Гімнастку виключили зі складу збірної України

Влада Нікольченко скандально відгукнулася про Польщу після змагань. Гімнастку виключили зі складу збірної України
Влада Нікольченко. Фото: AP Photos

Українку відсторонили після кількох місяців у команді.

Гімнастку Владу Нікольченко виключили зі складу збірної України з художньої гімнастики. Про відсторонення спортсменки першою повідомила Tribuna, Суспільне Спорт підтвердили цю інформацію у федерації, але надавати будь-який коментар з цього приводу відмовилися.

У 2021 році Нікольченко не відібралась до складу збірної України на Олімпіаду в Токіо, після чого взяла дворічну паузу через погіршення стану здоров'я та переїхала в ОАЕ. Влітку 2023-го гімнастка повернулась в Україну і знову почала брати участь у змаганнях.

У листопаді Нікольченко взяла участь у турнірі з художньої гімнастики "Варшавська осінь-2023" — здобула "золото" в багатоборстві, а також провела майстер-клас. У вівторок, 20 листопада, гімнастка виклала сториз в Instagram, негативно висловившись на адресу Польщі.

"Зіпсували настрій зранку. Ненавиджу цю країну всією душею, а найбільше – людей, які тут живуть. Я тут тільки тому, що в моїй рідній Україні закрили аеропорт", – написала Нікольченко, додавши геолокацію Варшавського аеропорту.

Якою була реакція на слова Нікольченко

Після допису Нікольченко Українська федерація гімнастики розпочала дисциплінарне провадження стосовно висловлювань художньої гімнастки. А колишній генеральний секретар Федерації гімнастики Польщі Пйотр Дец виклав скриншот сториз Нікольченко на своїй сторінці в Facebook та висловив сподівання, що українка не буде "проходити через польський жах".

"Дуже сподіваюся, що їй не доведеться знову проходити через польський жах і ніколи не буде змушена знову ступити в Польщу, навіть на мить, подорожуючи в екзотичні місця", — написав Дец.

Пізніше функціонер зазначив, що віцепрезидентка УФГ Ірина Блохіна зв'язалась з ним та вибачилась перед жителями Польщі за висловлювання Нікольченко. Натомість сама гімнастка перепросила у дописі Instagram, де пояснила, що її слова були наслідком зриву.

"У мене був психологічний зрив. З кожним, навіть потойбічним конфліктом, через війну в моїй країні виникає стрес та виходить з мене без мого дозволу в такому агресивному вигляді. Це була ситуативна емоція, про яку я шкодую, не хотіла нікого образити. Будь ласка, не сприймайте це на свій рахунок. Це казала не я, а емоції в мені. Вибачте», — написала Нікольченко в Instagram.

Через кілька днів після початку дисциплінарного провадження, власне, й відбулося виключення Влади Нікольченко зі складу збірної України. Відтак, гімнастку відсторонили через шість місяців після її повернення до команди.

Хто така Влада Нікольченко

  • 20-річна українська художня гімнастка, родом із Харкова.
  • Нікольченко — колишня лідерка збірної України з художньої гімнастики. У 2019 році спортсменка вперше піднялася на п'єдестал чемпіонату світу й Європи, а також Європейських ігор, здобувши бронзові медалі.
  • Бронзова призерка чемпіонату світу та Європи-2019 у вправах із булавами.
  • Дворазова бронзова призерка Європейських ігор-2019 (обруч, булави).
На початок