Голи Мудрика й Зінченка, результативна серія Довбика і Миколенка. Як підходять легіонери до матчу України проти Італії

Поєдинок проти Італії завершить кваліфікацію на Євро-2024.

Збірна України з футболу завершує виступи у кваліфікації на Євро-2024. У листопаді "синьо-жовті" проведуть заключний матч відбору проти Італії.

Дотепер підопічні Сергія Реброва провели в європейській кваліфікації сім матчів, в яких набрали 13 очок. Наразі Україна йде другою та випереджає на три бали Італію, що має у запасі гру проти Північної Македонії.

Суспільне мовлення — транслятор матчів України у кваліфікації на Євро-2024. Дивіться наживо матч Україна — Італія на місцевих телеканалах Суспільного.

Зі списком гравців, які готуватимуться до вирішальної зустрічі відбору на прийдешній чемпіонат Європи, тренерський штаб Реброва визначився на початку листопада. До складу на міжнародну паузу в листопаді до збірної України викликали 26 футболістів, 10 з них представляють іноземні чемпіонати.

Суспільне Спорт розповідає, як триває сезон 2023/24 для українських легіонерів за кордоном та в якій формі вони підходять до заключного матчу проти Італії в понеділок, 20 листопада.

Анатолій Трубін ("Бенфіка", Португалія)

Трубін проводить перший сезон у складі "Бенфіки" як основний голкіпер команди. Після попередньої міжнародної паузи у вересні Анатолій пропустив лише один матч "орлів" – не зіграв у Кубку Португалії проти "Лузітанії", представника четвертого дивізіону.

У листопаді Трубін з "Бенфікою" зазнав четвертої поспіль поразки на груповому етапі Ліги чемпіонів та втратив шанси на плей-оф. Натомість до збірної України Анатолій приєднається у статусі нового лідера чемпіонату Португалії, який "орли" здобули в дербі проти "Спортинга" перед міжнародною паузою в листопаді.

• Перед міжнародною паузою в листопаді: 6 матчів, 6 пропущених голів, 1 відбитий пенальті

Віталій Миколенко ("Евертон", Англія)

Перед міжнародною паузою в листопаді Миколенко провів у старті "Евертона" усі п'ять матчів. Як основний лівий захисник команди Віталій здобув дві перемоги в АПЛ та вийшов у чвертьфінал Кубка ліги.

Останні два матчі "ірисок" Миколенко завершив із забитими голами: відзначився у воротах "Брайтона" (1:1) та м'ячем з "Крістал Пелас" (3:2). Ба більше, гол у ворота лондонської команди став найшвидшим в англійській Прем'єр-лізі з початку нинішнього сезону.

• Перед міжнародною паузою в листопаді: 5 матчів, 2 голи

Ілля Забарний ("Борнмут", Англія)

Український захисник "Борнмута" продовжує бути єдиним футболістом команди, який відіграв без замін усі матчі сезону. З моменту попереднього виклику до збірної України Забарний здобув з "вишнями" дві перемоги у межах АПЛ. Набравши шість очок, "Борнмут" покинув зону вильоту АПЛ, випереджачи "Лутон", який йде 18-м на три бали.

• Перед міжнародною паузою в листопаді: 5 матчів
Ілля Забарний. Фото: Getty Images

Максим Таловєров (ЛАСК, Австрія)

Таловєров у листопаді отримав дебютний виклик до національної команди. Потрапляння до збірної України захисник ЛАСКа відзначив першим голом на рівні єврокубків – забив бельгійському "Юніон Сент-Жиллуаз" (3:0).

• Перед міжнародною паузою в листопаді: 7 матчів (6 – у старті), 1 гол

Олександр Зінченко ("Арсенал", Англія)

Після жовтневих матчів збірної України "Арсенал" Зінченка провів сім ігор в усіх турнірах, а сам Олександр чотири рази виходив у старті лондонців. Впродовж цього відрізку український футболіст "канонірів" зазнав з командою першої поразки у сезоні АПЛ (програв "Ньюкаслу" з рахунком 0:1) та вилетів з Кубка ліги від "Вест Гема" (1:3).

збірна
Олександр Зінченко. Фото: Getty Images

Перед міжнародною паузою у листопаді Зінченко провів повний матч проти "Бернлі", якому забив перший гол у сезоні та другий у межах АПЛ.

• Перед міжнародною паузою в листопаді: 6 матчів (4 – у старті), 1 гол

Віктор Циганков ("Жирона", Іспанія)

Попередні матчі збірної України у жовтні проти Північної Македонії (2:0) та Мальти (2:0) Циганков пропустив через травму. З того моменту український півзахисник відновився та повернувся до стартового складу "Жирони".

Перед матчем за збірну України у листопаді Віктор двічі поспіль результативно проводив поєдинки "Жирони". Спочатку Циганков забив у ворота "Осасуни" (4:2) з пасу Артема Довбика, а згодом асистував українському форварду в матчі проти "Райо Вальєкано" (2:1). Завдяки цим результатам Віктор разом з "Жироною" пішли на міжнародну перерву в статусі лідера чемпіонату Іспанії.

• Перед міжнародною паузою в листопаді: 4 матчі (1 – у старті), 1 гол та 1 асист

Михайло Мудрик ("Челсі", Англія)

Після попереднього виклику до національної команди Мудрик зазнав травми у "Челсі", через яку пропустив два матчі у чемпіонаті Англії. Пошкодженню українського вінгера передував гол у ворота "Арсенала", одразу після перемоги над Мальтою у жовтні.

збірна
Михайло Мудрик. Фото: AP Photos

Перед тим, як вирушити до збірної, Мудрик взяв участь у надрезультативному матчі "Челсі" проти "Ман Сіті" (4:4), відіграв 27 хвилин. У грі з чинним чемпіоном Англії українець взяв участь у третьому голі лондонців, коли розігнав атаку "Челсі", яку завершив Ніколас Джексон.

• Перед міжнародною паузою в листопаді: 4 матчі (2 – у старті), 1 гол

Сергій Сидорчук ("Вестерло", Бельгія)

Сидорчук як основний футболіст "Вестерло" лише одного разу не потрапив до заявки команди з моменту матчів збірної України в жовтні: на поєдинок Кубка Бельгії проти "Беверена" (1:3). У решті випадків Сергій чотири рази виходив у стартовому складі та лише одного разу достроково пішов з поля. Ба більше, у зустрічі проти "Левена" (2:0) на початку листопада українець відзначився дебютним голом за бельгійців.

• Перед міжнародною паузою в листопаді: 4 матчі (усі – у старті), 1 гол

Руслан Маліновський ("Дженоа", Італія)

З моменту попереднього виклику до збірної України в жовтні Маліновський у "Дженоа" зробив дві результативні передачі. Українець відзначився асистом на переможний гол у чемпіонаті Італії проти "Салернітани" (1:0) та допоміг обіграти "Реджану" в Кубку Італії першим дотиком до м'яча.

Перед міжнародною паузою у листопаді Маліновський отримав п'ять хвилин у матчі проти "Верони" (1:0). У цій зустрічі Руслан віддав шість передач на партнерів, але не завдавав власних ударів по воротах.

• Перед міжнародною паузою в листопаді: 5 матчів (3 – у старті), 2 асисти

Артем Довбик ("Жирона", Іспанія)

Довбик після повернення зі збірної України у жовтні лише в одному матчі на клубному рівні не робив результативних дій у складі "Жирони". Український форвард провів на полі 66 хвилин проти "Сельти" (1:0), який каталонці виграли завдяки голу Янхеля Еррери.

Натомість у решті чотирьох матчах "Жирони" Довбик забив чотири голи та зробив три асисти. Зокрема, дві результативні передачі у листопаді Артем віддав на Віктора Циганкова.

• Перед міжнародною паузою в листопаді: 5 матчів (4 – у старті), 4 голи та 3 асисти

Роман Яремчук ("Валенсія", Іспанія)

Напередодні виклику до збірної України Яремчук одного разу провів на полі більше одного тайму: зіграв 86 хвилин проти "Логроньєса" (2:0) у Кубку Іспанії. Ще у чотирьох матчах Роман виходив на заміну наприкінці поєдинків.

В останньому матчі перед міжнародною паузою у листопаді Яремчук взяв участь у першому "українському дербі" у нинішньому сезоні чемпіонаті Іспанії. Форвард вийшов на 21 хвилину в поєдинку проти "Реала", ворота якого захищав інший українець Андрій Лунін.

• Перед міжнародною паузою в листопаді: 5 матчів (1 – у старті)

Коли пройде наступний матч України у відборі Євро-2024?

• понеділок, 20 листопада. 21:45. Україна — Північна Македонія