"Повторити результат буде важче". Михайло Романчук — про підготовку до олімпійського сезону та участь у Євро-2023

"Повторити результат буде важче". Михайло Романчук — про підготовку до олімпійського сезону та участь у Євро-2023

Ексклюзивно
"Повторити результат буде важче". Михайло Романчук — про підготовку до олімпійського сезону та участь у Євро-2023
Михайло Романчук. Фото: FINA

Ексклюзивний коментар лідера збірної України з плавання для Суспільне Спорт.

Збірна України з плавання розпочинає олімпійський сезон 2023/24. Першим стартом стане чемпіонат Європи на короткій водіДовжина басейна — 25 м замість стандартних 50 м., який з 5 до 10 грудня пройде у румунському Отопені.

Участь у Євро-2023 візьме лідер збірної України Михайло Романчук, який востаннє змагався ще у липні на чемпіонаті світу. 27-річний плавець ще у жовтні розпочав підготовку у Дніпрі, повернувшись до тренувань під керівництвом тренера Петра Нагорного. А у листопаді вирушив до французького Фон-Роме для подальшої підготовки до Євро.

Попередній рік Романчук тренувався під керівництвом німецького тренера Бернда Беркхана. Однак у підсумку вирішив повернутися до співпраці з Нагорним, посилаючись на необхідність показати високий результат на Олімпіаді та покращити ментальне здоров'я.

У процесі підготовки до першого старту в олімпійському сезоні Романчук дав ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт, у якому розповів про початок підготовки, завдання на чемпіонаті Європи на короткій воді, а також як склалося його відновлення співпраці з Нагорним.

 • Про збір у Дніпрі в жовтні

"Я мав довгий відпочинок, два місяці не тренувався, тому було тяжко. Входив у збір досить важко. Зараз знаходимосяРозмова відбулася 7 листопада. Наприкінці листопада Михайло переїхав в Іспанію. на міжнародному зборі в горах Франції й досі нелегко. Але ми говорили з тренером, який каже: "А коли було легко?" (сміється). Тому працюємо, намагаємося витиснути. Подивимося".

 • Про рішення поїхати на Євро
"Це рішення прийшло само собою. Адже треба показувати результат та представляти Україну. Зробити якомога краще це все, не дивлячись на те, хто там буде і наскільки важко це буде. Адже все ж недовгий період часу я готуюся. Зрештою, хоч ці змагання і будуть дуже відповідальними, але все ж вони більш підготовчі до чемпіонату світу та Олімпійських ігор. Це буде перший старт з липня. Там я пропливу 800 та 1500 метрів вільним стилем. Нічого кардинального не придумували та не змінювали".
Михайло Романчук
Михайло Романчук. Фото: AP Photos
 • Про завдання на Євро на короткій воді

"Якихось хвилин чи секунд, на які маю вийти, нема. Потрібно пропливти і отримати задоволення від результатів, від того, як я це зробив у технічному плані та швидкості. Якщо буде медаль, то взагалі буде супер".

 • Про складнощі після довгої перерви

"Мій моральний стан зараз набагато стабільніший, я знаю для чого працюю, що хочу і як. Тому, напевно, це все допомагає мені кожного дня прокидатися, йти і стрибати в цю холодну воду".

 • Завдання на олімпійський сезон
"Це вже олімпійський сезон, він у мене вже почався. Задачі стоять високі. Всі ми прекрасно розуміємо, що дуже багато молодих, швидких і талановитих хлопців з'явилося. Повторити результати буде набагато важче. Будемо робити все для того, щоб максимально добре представити Україну на міжнародній арені".
 • Про розмови з Петром Нагорним після возз'єднання

"Ми всі дорослі люди і знаємо, для чого працюємо. Маємо спільну ціль і разом до неї йдемо. Тому якихось розмов не мали, адже після стількох років проведених у тандемі, які ще вони можуть бути".

 • Про повернення до тренувань з Нагорним

"Одна з основних причин мого повернення було те, що я неймовірно сильно сумував за домом, рідними і близькими. Звичайно, всі зраділи тому, що я повертаюся на Батьківщину".

Хто такий Михайло Романчук

 • 27-річний український плавець, представляє на змаганнях Хмельницьку область.
 • Романчук учасник двох Олімпіад — у Ріо-де-Жанейро (2016 рік) та Токіо (2021 рік). В Японії він виборов дві нагороди: "срібло" на 1500 м та "бронзу" на 800 м вільним стилем.
 • Також у доробку Романчука три медалі чемпіонатів світу та вісім — на Євро у плаванні у звичайному басейні. А у 2022-му він також здобув першу нагороду у плаванні на відкритій воді — "бронза" на 5 км.
 • Романчук — один з чотирьох українських плавців з виконаними нормативами на Олімпіаду-2024. Також це вдалося Олександрові Желтякову (100 м та 200 м на спині), Денисові Кесілю (200 м, батерфляй) та Владиславу Бухову (50 м, вільний стиль).
На початок