"Приймав хибні рішення". Олімпійський чемпіон з біатлону виступив проти переобрання Баха на посаду президента МОК

"Приймав хибні рішення". Олімпійський чемпіон з біатлону виступив проти переобрання Баха на посаду президента МОК

"Приймав хибні рішення". Олімпійський чемпіон з біатлону виступив проти переобрання Баха на посаду президента МОК
Томас Бах. Фото: AP Photos

Швед висловив незгоду з потенційними змінами у статуті МОК.

Чемпіон світу з біатлону в масстарті Себастьян Самуельссон висловив незгоду з потенційним переобранням Томаса Баха на позачерговий термін на посаду президента МОК. Слова шведського біатлоніста наводить Aftonbladet.

Самуельссон завершує підготовку до нового біатлонного сезону в складі збірної Швеції. Під час процесу Себастьян відреагував на заклики деяких членів МОК щодо внесення змін до статуту Міжнародного олімпійського комітету в контексті наступних виборів очільника організації.

Нинішній президент МОК Томас Бах був обраний на цю посаду в 2013 році. На останніх виборах у 2021-му німецького функціонера переобрали на безальтернативній основі. Однак балотуватися у 2025 році на цю посаду Бах не може, власне, через статут, який забороняє одній людині займати пост більше, ніж 12 років.

Для того, щоб обійти обмеження, на щорічній сесії МОК, яка у жовтні пройшла в Мумбаї, деякі делегати заявили про бажання скасувати вимоги, що забороняють Баху балотуватися на позачерговий термін. Зокрема, ідею підтримав голова африканських олімпійських організацій Мустафа Берраф.

На заклики змінити правила МОК Самуельссон відреагував дописом в соцмережі Х (колишній Twitter), коли у жовтні написав: "Досить лідерства Баха". Тепер чемпіон світу зазначив, що здивований подібними закликами.

"Дуже здивований, що люди починають обговорювати відхід від цього обмеження, яке існує для президента МОК. Коли мова заходить про інші країни, які роблять це, згадую про Росію, яка прагне обійти правила, які існують, щоб гарантувати чесний та демократичний процес. Тому я думаю, що Томас Бах приймав хибні рішення для спорту, але корисні для нього та його товаришів по команді", – сказав Самуельссон.

Самуельссон не вперше висловлює незгоду з роботою Міжнародного олімпійського комітету. Зокрема, на початку 2023 року в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт переможець Олімпіади в Пхьончхані в естафеті виступив проти повернення до міжнародного спорту атлетів з Росії та Білорусі.

Хто такий Себастьян Самуельссон

  • Себастьян Самуельссон – 25-річний лідер чоловічої збірної Швеції з біатлону.
  • Чемпіон світу 2023 року в масстарті. Бронзовий призер світової першості в Обергофі в індивідуальній гонці, переслідуванні та чоловічій естафеті.
  • У 2018 році шведський біатлоніст став переможцем на зимовій Олімпіаді в естафеті та срібним призером у гонці переслідування.
  • У сезоні 2022/23 Самуельссон здобув особисту перемогу на топрівні у третьому сезоні поспіль – "золото" у масстарті у німецькому Обергофі. У двох попередніх сезонах він переміг у трьох особистих стартах Кубка світу, вигравши персьют (2020/21) та два спринти (2021/22).
На початок