Анна Музичук посіла рекордне друге місце на шаховому турнірі Grand Swiss

Анна Музичук посіла рекордне друге місце на шаховому турнірі Grand Swiss

Анна Музичук посіла рекордне друге місце на шаховому турнірі Grand Swiss
Анна Музичук. Фото: FIDE

П'ять перемог у 11 протистояннях українки в США.

Українська шахістка Анна Музичук посіла рекордне друге місце на турнірі Grand Swiss, який завершився у британському Дугласі. В 11 матчах українка здобула п'ять перемог.

Grand Swiss – треті найпрестижніші шахові змагання після Турніру претенденток та Кубка Світу. Цьогоріч "Велика швейцарка" проводилася вдруге в історії. Натомість Анна Музичук вперше приймала участь у турнірі.

Україна була представлена трьома шахістками на Grand Swiss-2023, де також змагалися Марія Музичук та Анна Ушеніна. Окрім перемоги, учасниці претендували на дві путівки на Кубок претенденток-2024, куди Анна уже відібралася за результатами Кубка світу.

Як Анна Музичук виступила на "Великій швейцарці"-2023?

  • Після трьох перемог поспіль на старті турніру Анна Музичук вперше втратила очки у протистоянні з китаянкою Тан Чжуньї, яку в серпні перемогла на Кубку світу в боротьбі за путівку на прийдешній Кубок претенденток.
  • Загалом у межах турніру Музичук не програла жодного протистояння: шість нічиїх та п'ять перемог.
  • Анна до останнього 11-го туру претендувала на перемогу в турнірі, де посіла друге місце. Першим місцем українка поступилася Рамешбабу Вайшалі з Індії, яка в останньому матчі зіграла внічию та випередила Музичук на 0.5 бала (8.5 проти восьми). Анна в останньому поєдинку турніру також зіграла внічию з шведкою Пією Крамлінг.
  • Завдяки результату у "Великій швейцарці" Анна Музичук здобула 14 очок у рейтингу FIDE, де наразі посідає восьме місце.
  • Анна Музичук з другим місцем та вісьмома балами встановила рекорд України за результатом на Grand Swiss. Найкращий результат на попередньому турнірі у 2021 році належить Марії Музичук, яка стала четвертою з сімома балами.

Натомість сестра Анни – Марія – на Grand Swiss-2023 стала восьмою з результатом сім балів. Анна Ушеніна на турнірі посіла 22-е місце, здобувши шість очок.

Хто така Анна Музичук

  • 33-річна українська шахістка зі Львова.
  • У 2012 році діставалася другого місця у світовому жіночому шаховому рейтингу FIDE.
  • Триразова чемпіонка світу зі швидких шахів. У 2014-2016 роках двічі вигравала світову першість з бліцу, у 2014-му — з рапіду.
  • У 2017 році грала за звання чемпіонки світу з шахів, але на тайбрейку поступилася китаянці Тань Чжуньї.
  • Станом на листопад 2023 року — одна з двох представниць України у топ-10 світового жіночого рейтингу FIDE. Окрім Анни на восьмому місці, в заліку перебуває Марія Музичук, яка займає 10-е місце.
На початок