"Повернення кам'яної доби". Норвезьку команду пляжних волейболісток змушували грати в бікіні на турнірі в Китаї

"Повернення кам'яної доби". Норвезьку команду пляжних волейболісток змушували грати в бікіні на турнірі в Китаї

"Повернення кам'яної доби". Норвезьку команду пляжних волейболісток змушували грати в бікіні на турнірі в Китаї
Сунніва Гелланд-Гансен та Емілі Олімстад. Фото: FIVB/NTB

Гравчині планують позиватися до організаторів змагань.

Норвезьку пару пляжних волейболісток змушували зіграти матч у бікіні, на що вони відповіли відмовою. Подібний інцидент трапився на турнірі Світового туру у Китаї.

У 2021 році норвезькі спорстменки вплинули на зміни правил щодо жіночої форми у пляжному гандболі. З початку 2022 року організація дозволила гравчиням грати не тільки у бікіні, але й у шортах.

На подібний крок пішли й у світовому пляжному волейболі. Одними із перших гравчинь, які почали грати в шортах, став норвезький дует Сунніва Гелланд-Гансен та Емілі Олімстад, які відмовились від бікіні у 2021 році.

Організатори деяких змагань дотепер змушують використовувати бікіні у жіночому пляжному волейболі, але гравчині виплачують штраф і виступають в таких випадках у шортах. Однак на турнірі Світового туру в Китаї судді відмовилися допускати до гри Гелланд-Гансен та Олімстад.

Що сталося?

  • Норвезький дует пляжних волейболісток вийшов у традиційній для себе формі.
  • Під час розминки перед матчем проти команди з Німеччини судді перервали гравчинь та попросили покинути майданчик.
  • У результаті дій арбітрів між ними та норвезькими гравчинями виникла суперечка. Сунніва та Емілі використали на свою користь правила, які дозволяють їм грати в шортах навіть попри заборону організаторів. Ба більше, волейболістки звернули увагу на те, що перед турніром їх ніхто не попередив про вимоги щодо форми.
  • Спочатку матч Гелланд-Гансен та Олімстад перенесли, але потім волейболістки провели поєдинок проти німецького дуету в шортах. Зустріч завершилася на користь представниць Норвегії та принесла команді бали в олімпійській кваліфікації.

Що відбулося далі?

Після зустрічі поведінка організаторів Світового туру в Китаї викликала хвилю критики з боку норвезької команди. Зокрема, менеджер Івер Хоррем норвежок зазначив, що вони планують позиватися до організаторів змагання.

"Волейболістки були явно спровоковані, засмучені та злі. Це повернення до кам'яної доби. Нам цікаво, чому так сталося. Чи то самі організатори, чи то волейбольна асоціація не повідомила про правила", – зазначив Хоррем.

Натомість Гелланд-Гансен та Олімстад розповіли після матчу, що не планували погоджуватися на поєдинок у бікіні, адже чудово знають правила. Волейболістки зазначили, що молодших колег судді могли переконати.

"Добре, що це не трапилося з молодшою командою, які не настільки досвідчені і так само підтримують шорти у цьому питанні. Можливо, їм самим варто було переодягнутися в бікіні. Це було б дуже непрофесійно з боку організатора", – каже Хелланд-Хансен.

Жіноча форма в спорті: що відомо

  • Жіночу збірну Норвегії оштрафували через відмову вдягати бікіні на чемпіонаті Європи з пляжного гандболу.
  • У 2021 році проти сексуалізації в спорті також виступали німецькі гімнастки, які почали виступати на змаганнях у довгих комбінезонах, що повністю покривають ноги.
  • У серпні 2021-го стало відомо, що в гімнастиці спортсменкам і спортсменам дозволять виступати з покритою головою.
На початок