Збірна України не бойкотуватиме чемпіонат Європи з дзюдо через допуск росіян та білорусів у нейтральному статусі

Збірна України не бойкотуватиме чемпіонат Європи з дзюдо через допуск росіян та білорусів у нейтральному статусі

Важливо
Збірна України не бойкотуватиме чемпіонат Європи з дзюдо через допуск росіян та білорусів у нейтральному статусі
Юлія Курченко, 24 березня 2024 року. IJF

Українська команда вирішила виступити на турнірі.

Федерація дзюдо України повідомила про участь збірної України з дзюдо на чемпіонаті Європи серед чоловіків та жінок, який відбудеться з 3 по 5 листопада в Монпельє (Франція). Збірна вирішила не бойкотувати турнір через допуск росіян та білорусів.

У квітні 2023 року Міжнародна федерація дзюдо (IJF) повернула до міжнародних змагань росіян, відреагувавши на рекомендацію МОК допустити російських та білоруських спортсменів у нейтральному статусі. У травні аналогічне рішення ухвалив Європейський союз дзюдо (EJU).

Через допуск атлетів з Росії і Білорусі до чемпіонату світу Україна бойкотувала змагання, які пройшли у травні в катарській Досі. На ЧС-2023 виступили одразу 19 індивідуальних "нейтральних" атлетів з цих країн.

Утім, Федерація дзюдо України прийняла рішення не бойкотувати Євро-2023, щоб не ставити під загрозу кваліфікацію на Олімпіаду 2024 року.

"Можливий пропуск чемпіонату Європи ставить під загрозу кваліфікацію українських дзюдоїстів на Олімпійські ігри 2024 року у Парижі. Зважаючи на ці ризики, Президією ФДУ було прийнято одностайне рішення щодо участі нашої збірної у чемпіонаті Європи-2023 у Монпельє", — йдеться у заяві ФДУ.

Як зазначила українська федерація, EJU допустив до участі на Євро-2023 у нейтральному статусі 21 спортсмена з Росії та Білорусі, частина з яких є військовослужбовцями та представниками силових структур своїх країн. IJF та EJU не відреагували на звернення ФДУ щодо цих фактів.

До складу збірної України на Євро-2023 увійшли 11 спортсменів: шість чоловіків та п'ять жінок. До списку не потрапила бронзова призерка Олімпійських ігор Дар'я Білодід, причиною стала травма спини.

Склад збірної України на чемпіонат Європи-2023 з дзюдо

Чоловіки: Артем Лесюк, Дільшот Халматов (обидва — до 60 кг), Богдан Ядов (до 66 кг), Михайло Свідрак (до 81 кг), Антон Савицький (до 100 кг), Євгеній Балевський (100+ кг).

Жінки: Юлія Гребеножко (до 63 кг), Єлизавета Литвиненко, Юлія Курченко (обидві — до 78 кг), Руслана Булавіна, Христина Гоман (обидві — 78+ кг).

Збірна України та дзюдо: що відомо

  • Дзюдо стало першим видом спорту, у якому допустили атлетів з Росії та Білорусі на чемпіонат світу після оновлення рекомендацій Міжнародним олімпійським комітетом.
  • IJF вдруге повернула росіян та білорусів до змагань після початку повномасштабного вторгнення. Уперше це трапилося у 2022 році, тоді Україна теж бойкотувала змагання.
  • Україна у 2022 році на чемпіонаті Європи з дзюдо виборола одну нагороду – "золото" Богдана Ядова у ваговій категорії до 66 кілограмів.
На початок