Визначилися найкращі легкоатлети Європи 2023 року за версією European Athletics: хто здобув перемогу

Визначилися найкращі легкоатлети Європи 2023 року за версією European Athletics: хто здобув перемогу

Визначилися найкращі легкоатлети Європи 2023 року за версією European Athletics: хто здобув перемогу
Фемке Бол. Фото: Anp sport

На перемогу в головній категорії серед жінок претендувала Ярослава Магучіх.

Федерація легкої атлетики Європи (European Athletics) оголосила переможців премії Golden Tracks. Найкращих легкоатлетів 2023 року в Європи відзначили на церемонії у столиці Литви Вільнюсі.

На головну відзнаку Golden Tracks вдруге поспіль претендувала Ярослава Магучіх. У статусі чинної переможниці Діамантової ліги та чемпіонки світу зі стрибків у висоту українка увійшла до трійки номінанток на звання найкращої легкоатлетки року на європейському континенті.

За результатами голосування вболівальників, експертів, журналістів і національних федерацій другий рік поспіль найкращою легкоатлеткою сезону в Європі визнали Фемке Бол. Нідерландка у нинішньому році здобула "золото" чемпіонату світу з бігу на 400 метрів з/б та третій рік поспіль виграла у цій дисципліні Діамантову лігу.

На відкритому повітрі Бол стала першою європейкою, яка подолала дистанцію 400 метрів з бар’єрами менше, ніж за 52 секунди, показавши 51.45 секунди на етапі Діамантової ліги у Лондоні. Відтак, нідерландка є авторкою восьми найшвидших результатів в Європі на 400 метрів з/б і 12 із 13 найшвидших результатів в історії на цій дистанції.

Не змінився переможець й у номінації на звання найкращого легкоатлета року, яким визнали норвезького бігуна Якоба Інґебріґтсена. Впродовж нинішнього сезону бігун побив рекорд на двох милях із результатом 7:54.10 хвилини у Парижі, вперше за 24 роки оновив найкращий результат на 2000 метрів із результатом 4:43.13 хвилини та став автором рекорду Європи на дистанції 1500 метрів (3:27.14 хвилини) у Хожуві.

Під час церемонії European Athletics також назвала найкращих зірок легкоатлетки, що сходять. У жінок це звання отримала стрибунка у висоту Анджеліна Топіч, яка виграла чемпіонат Європи U20, а також посіла у цій дисципліні третє та сьоме місце у Діамантовій лізі та ЧС-2023 у Будапешті відповідно. Натомість у чоловіків це звання отримав італієць Маттіа Фурлані, який з континентальним рекордом 8.23 метра виграв чемпіонат Європи у віковій категорії до 20 років.

Цьогоріч вперше за два роки Федерація легкої атлетики Європи визначила володарку премії командного духу. Переможницею у цій категорії стала бельгійська штовхальниця ядра та метальниця молота Джоліен Бумкво, яка на Європейських іграх змагалася у бігу з бар'єрами, замінивши травмовану партнерку по збірній.

Переможці премії European Athletics Golden Tracks 2023

  • Атлетка року: Фемке Бол (Нідерланди), біг (400 м, 400 метрів з/б)
  • Атлет року: Якоб Інґебріґтсен (Норвегія), біг (1500, 5000 м)
  • Зірка, що сходить (жінки): Анджеліна Топіч (Сербія), стрибки у висоту
  • Зірка, що сходить (чоловіки): Маттіа Фурлані (Італія), стрибки у висоту та довжину
  • Премія командного духу: Джоліен Бумкво (Бельгія) 
  • Фейрплей: Діно Бошняк (Хорватія), біг
  • Член European Athletics: Альфонсас Буліуоліс (Литва)
  • Тренери року: Тайво Мягі (Естонія) та Альона Фоменко (Латвія)
На початок