Російських дзюдоїстів допустили на Євро-2023 у нейтральному статусі. Україна розглядатиме бойкот турніру

Російських дзюдоїстів допустили на Євро-2023 у нейтральному статусі. Україна розглядатиме бойкот турніру

Ексклюзивно
Російських дзюдоїстів допустили на Євро-2023 у нейтральному статусі. Україна розглядатиме бойкот турніру
Дар'я Білодід. Фото: IJF

Ексклюзивний коментар головного тренера збірної України для Суспільне Спорт.

Міжнародна федерація дзюдо (IJF) допустила до чемпіонату Європи атлетів з Росії. На Євро-2023 у французькому Монпельє виступатимуть 17 російських дзюдоїстів.

У квітні 2023 року IJF повернула до міжнародних змагань росіян, відреагувавши на рекомендацію МОК допустити російських та білоруських спортсменів у нейтральному статусі. У травні аналогічне рішення ухвалив Європейський союз дзюдо.

Через допуск атлетів з Росії і Білорусі до чемпіонату світу Україна бойкотувала змагання, які пройшли у травні в катарській Досі. На ЧС-2023 виступили одразу 19 індивідуальних "нейтральних" атлетів з цих країн.

Цьогорічна континентальна першість з дзюдо відбудеться у Монпельє 3-5 листопада. Наразі серед учасників турніру зазначена й збірна України, яка на чемпіонат Європи заявила 12 дзюдоїстів (по шість серед чоловіків та жінок).

Однак невідомо, чи виступатиме збірна України з дзюдо на Євро-2023 попри те, що Україна дозволяє делегувати команди на турніри, в яких росіяни та білоруси представлені на умовах нейтралітету.

В ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт головний тренер "синьо-жовтих" Віталій Дуброва розповів, що участь українських дзюдоїстів у прийдешній континентальній першості визначиться на засіданні Федерації дзюдо України, яке відбудеться у п'ятницю, 20 жовтня.

  • Про участь збірної на Євро-2023 з дзюдо
"У п’ятницю зберемося з керівництвом федерації, будемо приймати рішення стосовно поїздки чи – ні. Але у нас вже придбані квитки, заброньований готель, триває підготовка до чемпіонату Європи. Сподівалися, що росіян все ж таки не допустять. Тим паче, що це Франція. Від початку війни французи не пускали їх у свою країну. Зараз бачимо, що, напевно, їм поставили візи, можливо якась інша ситуація. Ми остаточне рішення будемо приймати у п’ятницю".
  • Про допуск росіян на Євро-2023

"Треба дивитися з того боку, що світова федерація досить проросійська. А європейська федерація – це сателіт світової, вони повністю дублюють їхні рішення. Напевно була якась перевірка, але у нашому виді спорту ці перевірки досить формальні. На 99% усіх спортсменів, яких росіяни заявляють, їх допускають до змагань".

  • Про потенційний бойкот змагань у Франції
"Я гадаю, що не варто забігати вперед. Після остаточного рішення будемо розробляти наступний план дій. З неділі у нас запланований заключний збір у Конча-Заспі перед чемпіонатом Європи. Далі команда їде в Австрію, потім у Японію. Але будемо дивитися по прийняттю остаточного рішення стосовно участі".

Збірна України та дзюдо: що відомо

  • Дзюдо стало першим видом спорту, у якому допустили атлетів з Росії та Білорусі на чемпіонат світу після оновлення рекомендацій Міжнародним олімпійським комітетом.
  • IJF вдруге повернула росіян та білорусів до змагань після початку повномасштабного вторгнення. Уперше це трапилося у 2022 році, тоді Україна теж бойкотувала змагання.
  • Україна у 2022 році на чемпіонаті Європи з дзюдо виборола одну нагороду – "золото" Богдана Ядова у ваговій категорії до 66 кілограмів.
На початок