Матч Бельгія – Швеція скасований у перерві через стрілянину в Брюсселі. Команди погодилися не виходити на другий тайм

Оновлено
Вболівальники Швеції на стадіоні у Брюсселі. Фото: AP Photos

Зустріч відбору на Євро-2024 зупинили за рахунку 1:1.

Матч кваліфікації на Євро-2024 між збірними Бельгії та Швеції був скасований у перерві через стрілянину в Брюсселі. Про це повідомила пресслужба бельгійської національної команди.

Причиною зупинки матчу стала стрілянина, яку вчинив невідомий злочинець біля площі Сентелетт у Брюсселі. В результаті інциденту загинули два вболівальника збірної Швеції, а ще одна людина отримала поранення.

Стрілянина приблизно за п'ять кілометрів від стадіону, де відбувався матч Бельгії та Швеції. Попри те, що вболівальники загинули за кілька годин до початку матчу, команди провели перший тайм, який завершився з рахунком 1:1, однак домовились не розпочинати другу половину через безпекову ситуацію.

Яка реакція на інцидент

Збірна Швеції після того, як стало відомо про зупинку матчу проти Бельгії повідомила своїх вболівальників про те, що найбезпечнішим місцем для них є стадіон. Наразі невідомо, коли та яким чином гладячам дозволять покинути арену "Король Бодуен".

"Бельгійська поліція хоче, щоб шведські вболівальники залишалися на арені з міркувань безпеки", – йдеться у повідомленні збірної Швеції.

На події у Брюсселі відреагував президент Шведської футбольної асоціації Фредрік Рейнфельдт, який перебуває разом з командою у столиці Бельгії.

"З важким серцем констатуємо, що футбол, який ми любимо, постраждав від атаки в Брюсселі. Наскільки відомо, постраждали шведські вболівальники. УЄФА погодився з рішенням збірних, які погодилися скасувати матч. Поліція оголосила, що найбезпечніше місце – всередині арени", – цитує оцільника асоціації шведський суспільний мовник SVT.

Рішення про скасування матчу між Бельгією та Швецією у понеділок, 16 жовтня, підтвердили й в УЄФА. Подальшу долю поєдинку визначать згодом.

"Після теракту в Брюсселі ввечері, консультацій з двома командами та місцевою поліцією було вирішено скасувати відбірковий матч Євро-2024 між Бельгією та Швецією. Подальший рішення буде прийнете пізніше".

На інцидент у Брюсселі відреагував й прем'єр-міністр країни Александер де Кроо.

"Я щойно висловив свої щирі співчуття прем'єр-міністру Швеції у зв'язку із жахливим нападом на шведських громадян у Брюсселі. Наші думки з рідними та близькими, які втратили своїх коханих. Як близькі партнери ми повинні спільно боротися з тероризмом", – написав функціонер у соцмеражех.

Збірні Бельгії та Швеції у відборі на Євро-2024: що відомо

• Бельгія достроково гарантувала вихід до фінальної частини Євро-2024 за підсумками першого матчу під час жовтневої міжнародної паузи.
  • Австрія гарантувала собі щонайменше друге місце, відтак, здобула другу путівку на Євро-2024 від групи F.
  • Швеція вперше з 2000 року не відібралася до фінальної частини чемпіонату Європи з футболу.