"Підтримує терористичну організацію й нацистів". Ізраїль поскаржився на сьому ракетку світу через позицію щодо Палестини

"Підтримує терористичну організацію й нацистів". Ізраїль поскаржився на сьому ракетку світу через позицію щодо Палестини

"Підтримує терористичну організацію й нацистів". Ізраїль поскаржився на сьому ракетку світу через позицію щодо Палестини
Онс Жабер на Вімблдоні-2023. Фото: AP Photos

Туніська тенісистка Жабер виступила проти операції Ізраїлю після нападу ХАМАСу.

Ізраїльська асоціація тенісу надіслала скаргу до WTA на сьому ракетку світу Онс Жабер. Відповідне звернення опублікувала пресслужба організації.

У суботу, 7 жовтня, палестинське радикальне угрупування ХАМАС розпочало атаку на Ізраїль. У відповідь на напад сили оборони країни розпочали операцію у Секторі Гази.

У протистоянні двох сторін туніська тенісистка Жабер підтримала Палестину, якій підпорядковується Сектор Гази. На своїй сторінці в Instagram Онс закликала не проводити атаку на ХАМАС та виступила за свободу Палестини.

"Насильство ніколи не приведе до миру, я йому не симпатизуватиму, але водночас не можу підтримувати тих, хто забрав їхню [палестинську] територію. Тому важливо розуміти контекст і не судити лише з того, що відбувається зараз. Ігнорування історії безвідповідальне і не допоможе досягти миру. А це – єдине, що нас турбує. Усі цього потребують і всі на нього заслуговують. Припиніть насильство і свободу Палестині", – написала Жабер в сториз в Instagram.

жабер
Скриншот сториз на сторінці тенісистки в Instagram.

Реакція Ізраїлю на позицію Жабер

У відповідь на позицію Жабер Ізраїльська асоціація тенісу направила до WTA скаргу на туніську тенісистку через звернення до ITF. Міжнародна федерація тенісу засудила події в Ізраїлі, однак через те, що Онс є тенісисткою WTA, саме ця організація відповідальна за розгляд справи.

"Ця тенісистка заохочує, підбурює та підтримує вбивчу терористичну організацію та нацистів. Ми раді, що вона в меншості порівняно з розсудливими спортсменами у решті світу", – зазначив президент Ізраїльської асоціації тенісу Аві Перец.

Ізраїльська асоціація тенісу не повідомила, які саме покарання очікує для Жабер. Наразі Ізраїль та ITF очікують на рішення WTA.

Хто така Онс Жабер

  • Онс Жабер – 29-річна тенісистка з Тунісу.
  • У чинному рейтингу WTA Жабер займає сьоме місце. Найкраща позиція Онс у цьому заліку – друге місце у червні 2022 року.
  • Впродовж кар'єри Жабер тричі грала у фіналі турнірів Грендслем (US Open-2022 та Вімблдон 2022-го та 2023 року), в яких зазнала трьох поразок.
На початок