"Отримали заклик". Африканські країни пропонували дозволити росіянам та білорусам виступати під національною символікою

"Отримали заклик". Африканські країни пропонували дозволити росіянам та білорусам виступати під національною символікою

"Отримали заклик". Африканські країни пропонували дозволити росіянам та білорусам виступати під національною символікою
Томас Бах. Фото: AP Photos

Про це розповів президент МОК Томас Бах.

Представники африканських країн просили Міжнародний олімпійський комітет (МОК) розглянути питання пом'якшення санкцій щодо російських та білоруських спортсменів. Про це за підсумками другого дня сесії МОК у Мумбаї розповів президент організації Томас Бах.

З початком повномасштабного вторгненя Росії в Україну, росіян та білорусів відсторонили від міжнародних змагань згідно вказівкам МОК. Однак у березні 2023 року Міжнародний олімпійський комітет рекомендував спортивним федераціям повернути російських та білоруських атлетів у нейтральному статусі.

Після рекомендацій МОК росіян та білорусів повернула низка федерацій, як-от боротьби, дзюдо, фехтування, спортивної стрільби та стрільби з лука. Вони змагаються під нейтральним символікою: без прапору, гімну та кольорів своїх країн. За словами Томаса Баха, представники африканських країн просили пом'якшити санкції щодо атлетів з Росії та Білорусі та дозволити їм змагатися під своєю символікою. Однак президент МОК вирішив не знімати цієї частини санкцій.

"Під час форуму атлетів МОК, на якому були присутні близько 400 спортсменів зі 180 країн, ми отримали заклик, особливо від африканських країн, які попросили розглянути питання про скасування обмежень і дуже суворих умов, прийнятих щодо окремих нейтральних спортсменів з російськими та білоруськими паспортами", - сказав Бах на пресконференції.

"Вони попросили дати можливість виступати з національними прапорами, гімнами та іншими символами національної ідентифікації".

Що відомо

  • 12 жовтня МОК відсторонив Олімпійський комітет Росії через включення до складу олімпійських органів з окупованих територій України.
  • На початку 2023 року до 40 країн виступили проти можливої участі росіян на Олімпіаді-2024 та заявили про готовність бойкотувати Ігри у Парижі.
  • Україна заявила про готовність бойкоту Олімпіади у Парижі, якщо туди допустять росіян. Однак президент МОК Томас Бах на початку вересня розповів, що вважає прийнятним допуск росіян та білорусів до Олімпіади-2024 у нейтральному статусі.
  • Міжнародний паралімпійський комітет допустив спортсменів з Росії та Білорусі до Паралімпійських ігор 2024 року.
На початок