Повернення крикету та дебют флаг-футболу. До програми Олімпіади-2028 запропонували включити п'ять видів спорту

Повернення крикету та дебют флаг-футболу. До програми Олімпіади-2028 запропонували включити п'ять видів спорту

Повернення крикету та дебют флаг-футболу. До програми Олімпіади-2028 запропонували включити п'ять видів спорту
Змагання з флаг-футболу. Фото: AP Photos

Тепер цю пропозицію розгляне комісія МОК.

Оргкомітет Олімпійських ігор 2028 року в Лос-Анджелесі запропонував Міжнародному олімпійському комітету (МОК) включити п'ять видів спорту до програми майбутніх змагань. Про це повідомляється на офіційному сайті Олімпіади.

Лос-Анджелес здобув право втретє приймати літню Олімпіаду у вересні 2017 року. МОК тимчасово вилучив бокс, сучасне п'ятиборство та важку атлетику з програми 28 "основних" видів спорту на Олімпіаді-2028 і запропонував додати скейтбординг, спортивне скелелазіння та серфінг.

Інші дисципліни можуть бути залучені до програми Ігор за спільним рішенням МОК та організаторів змагань. Оргкомітет Олімпіади в Лос-Анджелесі надіслав Комісії МОК з олімпійської програми пропозицію включити у змагання п'ять видів спорту: бейсбол/софтбол, крикет, флаг-футбол (різновид американського футболу з обмеженим контактом), лакрос та сквош.

Комісія МОК обговорить пропозицію оргкомітету та винесе рекомендацію для Виконавчої ради МОК. Якщо рекомендація буде прийнята, Виконавча рада розгляне пропозицію на 141-й сесії МОК у Мумбаї (15-17 жовтня).

З п'яти запропонованих видів спорту три раніше були присутні у програмі Олімпійських ігор: бейсбол/софтбол (1992-2008 та 2020 роки), крикет (1900 рік) та лакрос (1904 та 1908 роки).

"Запропоновані оргкомітетом Лос-Анджелеса-2028 види спорту запалюють уяву на ігровому полі та розвивають культуру поза ним. Вони актуальні, інноваційні та орієнтовані на спільноти людей, у них грають у дворах, у школах, у громадських центрах, на стадіонах та у парках у США та у світі", - заявив голова оргкомітету Олімпійських ігор-2028 Кейсі Вассерман.

Що відомо

  • Літні Олімпійські ігри 2028 року розпочнуться в Лос-Анджелесі 14 липня. Лос-Анджелес повторить рекорд Лондона та Парижа в статусі міста, що втретє приймає літню Олімпіаду.
  • Наступна літня Олімпіада 2024 року проходитиме в Парижі. Відкриття турніру заплановане на 16 липня.
  • МОК не виключає можливості включення до програми боксу, важкої атлетики та сучасного п'ятиборства. Цим дисциплінам вирішили не надавити місце на Олімпіаді з організаційних причин: неналежного управління їхніми керівними органами, скандалів через порушення антидопінгових правил тощо. У разі вирішення вказаних проблем ці види спорту повернуться до програми Олімпіади.
  • До програми Олімпіади-2020 в Токіо у статусі "додаткових" видів спорту були включені бейсбол/софтбол, карате, скейтбординг, спортивне скелелазіння та серфінг. До програми Парижа-2024 увійшли брейкінг, скейтбординг, спортивне скелелазіння та серфінг.
На початок