"Всі припускалися помилок". Тренер збірної України оцінив "нервову" кваліфікацію та ліцензію на Олімпіаду в гімнастиці

"Всі припускалися помилок". Тренер збірної України оцінив "нервову" кваліфікацію та ліцензію на Олімпіаду в гімнастиці

Ексклюзивно
"Всі припускалися помилок". Тренер збірної України оцінив "нервову" кваліфікацію та ліцензію на Олімпіаду в гімнастиці
Олег Верняєв. Фото: AP Photos

Ексклюзивний коментар Геннадія Сартинського для Суспільне Спорт.

На чемпіонаті світу зі спортивної гімнастики завершилися кваліфікаційні змагання серед чоловіків та жінок. За їхніми підсумками Україна виборола дві ліцензії: одну командну (у чоловіків), тоді як 15-річна гімнастка Анна Лащевська відібралася на Ігри у Токіо в особистому багатоборстві.

Відібратися командою збірна України зі спортивної гімнастики змогла в останній момент: стала 12-ю у кваліфікації командного багатоборства. У вирішальний момент обійти українців не змогли ані Франція, ані Республіка Корея, які претендували на здобуття ліцензії в останньому субдивізіоні.

Одним з ключових моментів у кваліфікації збірної України стала програма її лідера - Іллі Ковтуна. Український гімнаст потрапив до двох фіналів (в особистому багатоборстві та паралельних брусах), однак припустився кількох хиб, які призвели до падінь - у вільних вправах та на перекладині.

Попри успішну кваліфікацію на Олімпіаду, один з учасників команди Олег Верняєв пояснив "нервовість" результату складними програмами, які обрали на турнір деякі з учасників збірної.

"Не хочу наразі говорити нічого поганого, але розбір підготовки до чемпіонату світу має бути. Оскільки перспектив у такої команди немає. Або ми працюємо злагодженою командою і йдемо далі, або кожен сам за себе", - коментував результат олімпійський чемпіон Ріо-де-Жанейро.

Головний тренер збірної України зі спортивної гімнастики Геннадій Сартинський в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт прокоментував ці слова Верняєва.

"Треба було виконати слабшу програму, але зробити її більш стабільною. Я розумію так, є головний тренер. Я так проходив не один раз підготовку до Олімпійських ігор, це вже четвертий, мабуть, вихід нашої команди, в якому брав участь. І коли головний тренер каже, що треба робити так, усі робили так. Тому тут, я думаю, мабуть, хтось із тренерів хотів довести, що хлопці дуже підготовлені, дуже складна комбінація. Так, я з цим згоден, але ризикувати командою – це не той час був. Це можна робити, коли ти виступаєш індивідуально", – зазначив Сартинський.

"[Йдеться про] Іллю [Ковтуна] і [Радомира] Стельмаха, у них дуже сильна програма, нічого не скажеш. Але, як я кажу, це екстремально. Усі команди, як я потім бачив, вони зменшували [складність] своєї програми, зменшували ризики. Думаю, якщо ми пройшли, то в подальшому, їм, мабуть, буде легше все це робити".

Також Сартинський оцінив увесь виступ команди у кваліфікації, звернувши увагу на помилки, які були допущені, та чому вони виникли.

 • Про виступ України у кваліфікації ЧС-2023
"Cклалося не дуже так, як ми хотіли. Десь у нас були помилки, і тому те, що було заплановано, не вийшло, і треба було чекати, як виступлять усі інші. З Божою допомогою все ж таки зробили це, здобули ці ліцензії. Це дуже приємна для нас новина".

"Які снаряди вийшли проблемними? Перекладина. Я ще казав це у Києві, що у нас буде найекстремальніший прилад, це перекладина. І якби ми перекладину пройшли більш розумно, то у нас не було б надалі таких проблем. А оскільки всі мене не почули і робили свою програму повну, а це дуже такі екстремальні програми були, тому й вийшло дуже багато помилок, де ми втратили, я так вважаю, три бали".

 • Про результат Олега Верняєва

"Це його перше проходження багатоборства. Ще він не набрав ту форму, яку ми планували. У нього було три прилади, а ми пішли на всі шість, і треба було більше працювати на тих снарядах, які не є його медальними, та боротися для команди. Вважаю, що він старався, зробив все, що може на цей день, і гідно виступив. Далі ми будемо працювати і готувати нову програму. Це для нього буде гарний поштовх, який приведе до подальших перемог".

 • Про виступ Іллі Ковтуна

"В Іллі були травми. Думаю, що він був не в тій гарній формі, як на чемпіонаті Європи. Може, він зараз за ці дні добере, але йому було теж нелегко. Усім було нелегко, і всі припускалися помилок. Це командні змагання, і вони дуже напружені. Ніхто не може передбачити, що буде. З Божою допомогою ми це зробили, у нас вийшло, бо всі команди хотіли потрапити на Олімпійські ігри. У 0.4 бала знаходяться, думаю, п'ять команд. Це дуже щільний результат".

 • Про чоловічі фінали ЧС-2023

"Чи буде медаль ЧС? Думаю, так, ми всі налаштовані, хто потрапив до фіналу, всі налаштовані на медальний результат. У кого найбільші шанси? Думаю, Ковтун на брусах. Може і в багатоборстві, але я не бачив його підготовки і не знаю, в якій він зараз формі. Якщо він зможе відновитися і зробити так, як на чемпіонаті Європи, то у нього є шанс і по багатоборству потрапити".

Збірна України зі спортивної гімнастики: що відомо

 • Слідом за командною Україна завоювала першу жіночу ліцензію на Олімпіаду у спортивній гімнастиці. Це зробила 15-річна Анна Лащевська.
 • Чоловіча збірна України матиме три фінали на ЧС: Ігор Радівілов та Назар Чепурний виступлять в опорному стрибку, Ілля Ковтун в багатоборстві й на паралельних брусах.
 • На попередній світовій першості в Ліверпулі Україна здобула лише одну медаль - "бронза" Ігоря Радівілова в опорному стрибку.
 • Загалом на попередніх світових першостях Україна виборола 29 медалей різних ґатунків: 11 золотих, три срібних та 15 бронзових.

Розклад чоловічих фіналів на ЧС-2023

 • Четвер, 5 жовтня, 20:30 за київським часом - багатоборство
 • Неділя, 8 жовтня, 15:00 - опорний стрибок
 • Неділя, 8 жовтня, 16:40 - паралельні бруси
На початок