"МОК не чує України". Анна Рижикова – про обговорення Комісії атлетів допуску нейтральних спортсменів з Росії

"МОК не чує України". Анна Рижикова – про обговорення Комісії атлетів допуску нейтральних спортсменів з Росії

"МОК не чує України". Анна Рижикова – про обговорення Комісії атлетів допуску нейтральних спортсменів з Росії
Анна Рижикова. Фото: AP Photos

Українська бігунка виступила на зібранні у Лозанні.

Анна Рижикова відреагувала на обговорення Комісії атлетів Міжнародного олімпійського комітету допуску до змагань у нейтральному статусі російських та білоруських спортсменів. Відповідний допис українська спортсменка розмістила на своїй сторінці в Instagram.

Зібрання Комісії атлетів МОК відбулось 1-2 жовтня у швейцарській Лозанні. Одним із пунктів програми форуму стала дискусія щодо допуску індивідуальних нейтральних спортсменів.

У межах заходу відбулось обговорення рекомендації Міжнародного олімпійського комітету від березня 2023 року. Тоді керівний орган запропонував спортивним федераціям допустити до міжнародних змагань атлетів з Росії та Білорусі у нейтральному статусі.

Однією із доповідачок дискусії у Лозанні була Анна Рижикова. Українка розповіла про підтримку багатьма російськими спортсменами війни Росії та зазначила, що українські атлети "не мають морального права змагатися з росіянами". Після дискусії бігунка опублікувала допис, в якому написала про настрої учасників та нагадала, що РФ не можна повертати до змагань.

"МОК не чує доказів України. Відбулось обговорення допуску нейтральних атлетів до змагань. Правда така, що українці і атлети, які нас підтримують, – в меншості. Аргументи про те, що ми не маємо права на життя, що спортивна інфраструктура зруйнована, наші атлети гинуть, а атлети з Росії залучені до пропаганди і жоден [з них] за півтора року не висловився проти – МОК не зачіпають".

"З обговорення стало зрозуміло, що для МОК більш важлива проблема – позбавлення "невинних" російських спортсменів права участі у міжнародних змаганнях. І головна думка, яку комітет намагається впровадити в маси: спорт має об'єднувати. Члени міжнародного комітету не розуміють, що люди, які страждають від агресії, не можуть взаємодіяти з атлетами, які або мовчать, або підтримують війнy".

"Під час виступу я відчувала, що більшість членів МОК уже визначилися з позицією і їх не цікавлять факти й докази. Важко бути активною у меншості, коли тебе не хочуть чути. Але не здаємося. Єдиний вихід, який бачу – об'єднатись і довести всьому світу, що Росію не можна допускати до міжнародних змагань навіть під білим прапором. Приклади такої солідарності різних європейських федерацій ми бачимо в історії із поверненням до міжнародних змагань під нейтральним прапором футбольної збірної РФ U17. Федерації європейських держав масово відмовляються від матчів з агресорами. Вірю, що спільними зусиллями ми ще маємо змогу запобігти рашистському реваншу на олімпійському рівні."

Що відомо

  • На початку 2023 року до 40 країн виступили проти можливої участі росіян на Олімпіаді-2024 та заявили про готовність бойкотувати Ігри у Парижі.
  • Україна заявила про готовність бойкоту Олімпіади у Парижі, якщо туди допустять росіян.
  • Міжнародний паралімпійський комітет допустив спортсменів з Росії та Білорусі до Паралімпійських ігор 2024 року.
На початок